Pomorze: Zmiany na stanowiskach komendantów policji

  Pomorze: Zmiany na stanowiskach komendantów policji

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Od jutra nowego komendanta będzie miała komenda miejska w Sopocie. Na początku przyszłego tygodnia nowych szefów zyskają również jednostki w Sztumie i Kwidzynie. Na emeryturę przechodzi także insp. Mariusz Darabasz Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.
  W piątek ze służbą żegna się z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mariusz Darabasz. Funkcję tę pełnił od kwietnia 2010 roku, wcześniej kierował Komendą Miejską Policji w Gdańsku.

  Na emeryturę przechodzi również Komendant Miejski Policji w Sopocie mł. insp. Mirosław Pinkiewicz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Roman Borowczak, który do tej pory pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Nakle.
  Trójmiasto i jego specyfika są mu dobrze znane ponieważ wcześniej wiele lat pracował w Gdańsku. Karierę w policji rozpoczął w 1991 roku. Od 1999 do 2003 był początkowo zastępcą a następnie komendantem IV Komisariatu Policji w Gdańsku Oliwie. 2003 kierował II Komisariatem Policji w Gdańsku Śródmieściu, aż do 2007 roku, kiedy to został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Od 2009 pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią.

  Już 1 marca obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie obejmie insp. Maciej Szulc, który od 2009 roku kierował jednostką w Kwidzynie. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku. W Policji służy od 1989 roku.

  Dzień później stanowisko komendanta w Kwidzynie obejmie mł. insp. Piotr Trusiewicz, który od 2008 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach. Zanim objął stanowisko komendanta w Chojnicach, był z-cą komendanta w trzech innych komendach powiatowych (1999-2003 KPP Ostróda, 2003-2006 KPP Morąg, 2006-2008 KPP Węgorzewo). W 2010 roku został uhonorowany przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" "Złotym telefonem" za działania na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie. W Policji służy od 1986 roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo