MŚ 2015 piłkarzy ręcznych. Polacy w półfinale mistrzostw świata!!! Zagrają z Katarem! [ZDJĘCIA]

Qatar 2015 via epa / Ali Haider
Polscy szczypiorniści awansowali do półfinału mistrzostw świata! Podopieczni trenera Michaela Bieglera pokonali Chorwację 24:22!

Biało-czerwoni z meczu na mecz grają coraz lepiej. Dwa dni temu zaprezentowali się bardzo dobrze w starciu ze Szwedami, kiedy to zapewnili sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze. W środę, w batalii o półfinał MŚ z Chorwatami, spisali się jednak jeszcze lepiej. Ba, zagrali najlepszy mecz w tym turnieju.

Jak przystało jednak na ćwierćfinał rozgrywek, emocji i dramaturgii w środę na parkiecie nie brakowało, a o awans do kolejnej fazy oba zespoły walczyły do ostatniej syreny. Najważniejsza wiadomość jest jednak taka, że to Polacy mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Pierwszą połowę, podobnie zresztą jak i cały mecz, zdominowała walka. Po 30 minutach gry to biało-czerwoni mieli jednak więcej powodów do radości, bo prowadzili różnicą dwóch goli.

PGNiG/x-news

Tuż po przerwie polscy fani szczypiorniaka łapali się jednak za głowy. Rywale zaczęli bowiem od prowadzenia 6:1. Nasi zawodnicy nie tracili jednak wiary i po raz kolejny w tych mistrzostwach świata pokazali charakter. Dopadli rywala, w samej końcówce zdobyli dwie bramki przewagi, których nie oddali już do ostatniej syreny.

W polskiej bramce po raz kolejny szalał Sławomir Szmal, który wybronił mnóstwo bardzo ważnych akcji.

Radość w studiu TVP

W półfinale podopieczni trenera Michaela Bieglera zmierzą się z reprezentacją Kataru, który sensacyjnie odprawiła z kwitkiem kadrę Niemiec (26:24).

Polska - Chorwacja 24:22

Polska: Szmal, Wyszomirski - Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski.

Chorwacja: Alilović, Ivić - Duvnjak, Stepancić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karacić, Bicanić, Strlek, Cupić, Musa, Nincević, Slisković, Brozović.