Chojnice, Czersk: Kierowcy organizują

  Chojnice, Czersk: Kierowcy organizują blokadę berlinki

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dziury na drodze krajowej nr 22, o głębokości nawet 5 cm, to codzienność kierowców

  Dziury na drodze krajowej nr 22, o głębokości nawet 5 cm, to codzienność kierowców ©Maria Sowisło

  Na portalu społecznościowym Facebook rozpoczęło się wielkie jednoczenie chętnych do blokowania drogi krajowej nr 22. To reakcja kierowców i mieszkańców Czerska na informację o braku pieniędzy na remont odcinka tej drogi z Chojnic do Czerska. Internauci ustalili już wstępną datę blokady - 8 marca, w godz. 15.30-17
  Dziury na drodze krajowej nr 22, o głębokości nawet 5 cm, to codzienność kierowców

  Dziury na drodze krajowej nr 22, o głębokości nawet 5 cm, to codzienność kierowców ©Maria Sowisło


  - Nie interesuje nas remont tej drogi za dwa lata. To nie jest droga krajowa relacji Berlin - Królewiec, tylko, przepraszam za porównanie, wiejska droga prowadząca do pegeeru - mówi jeden z inicjatorów akcji Łukasz Majer.

  Problem dziurawej berlinki jest znany wszystkim, jednak - jak do tej pory twierdzili drogowcy - na remont odcinka z Chojnic do Czerska potrzebnych jest ok. 80 mln zł.
  Pieniędzy na ten cel w tegorocznym budżecie zarządcy, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nadal nie ma. Kierowcy postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce, bo ich zdaniem nadinterpretacją jest nazywanie tej trasy drogą.

  - Nie można nawet powiedzieć, że w nawierzchni są dziury, ona raczej przypomina gruzowisko - mówi Arek z Czerska, który codziennie dojeżdża do pracy tą trasą. - Każdorazowy wyjazd wiąże się z ryzykiem utraty życia lub zdrowia, a na pewno z uszkodzeniem auta. Sam już w ciągu 10 miesięcy dwa razy wymieniłem szybę czołową w swoim aucie, zniszczoną przez kawałki odrywającego się pod kołami innych aut asfaltu.

  Internauta pisze, że często jest świadkiem niesamowitych manewrów, jakie wykonują kierowcy, starając się uniknąć uszkodzenia auta. Zjeżdżają na lewy pas ruchu, jadąc na "czołówkę", i dopiero w ostatniej chwili wracają na swój pas, mijając się o centymetry z jadącym z naprzeciwka autem.

  - Zdarza się także, iż auta jadące lewym pasem "pod prąd" są wyprzedane przez inne samochody prawym pasem, co stwarza ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu - wylicza czerszczanin.

  Na portalu Facebook oraz forum naszej strony czersk.naszemiasto.pl internauci ustalili już wstępną datę blokady - 8 marca, w godz. 15.30-17. Ostateczna decyzja zapadnie jednak podczas spotkania zaplanowanego w niedzielę, 27 lutego, o godz. 17 w czerskim Chevi's Pubie. Inicjatorzy akcji wierzą, że doprowadzą do remontu tej drogi jeszcze w tym roku.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama