Wara od dziury! Do urny marsz!!!

  Wara od dziury! Do urny marsz!!!

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 25 lutego 2011 roku.
  Tomasz Rozwadowski

  Tomasz Rozwadowski

  1. Problem tygodnia: dziura. To już nie te liczne i anonimowe w każdej niemal drodze, ale ogromny wykop straszący w centrum Gdańska od kilkunastu lat. Okazuje się, że będzie ział dalej, ponieważ jest prywatny.

  2. Próbny balon tygodnia: Marta Kaczyńska-Dubieniecka. Zasugerowała, że wystartuje w wyborach parlamentarnych, a chwilę później jej stryj zbeształ brutalnie opinię publiczną i okazało się, że Marta nie będzie się angażować w politykę. Trzymam za słowo!

  3. Rewelacja tygodnia: promocyjne parkowanie. Mróz spowodował w Gdańsku awarię części parkometrów. Poniżej pewnej temperatury nie biorą.

  4. Cytat tygodnia: "Noc jest bardzo dynamiczna, dlatego trudno stwierdzić, ile jest tam osób". Tak poetycko opowiada o sytuacji w swojej placówce kierownik jednej z trójmiejskich noclegowni Kamil Uberman.

  5. Otwarcie tygodnia:
  stadion w Gdyni. Piłkarze Arki mają już piękny, nowy obiekt, zainaugurowany ciężko wywalczonym remisem w meczu towarzyskim. Tak trzymać, panowie.

  6. Happy end tygodnia:
  Janusz Śniadek. Były szef Solidarności prawdopodobnie będzie kandydował do parlamentu z list PiS. Lata życia na kocią łapę zostaną tym samym przypieczętowane porządnym, chrześcijańskim związkiem.

  7. Jubilat tygodnia: ks. Sławoj Leszek Głódź. Minęło dwadzieścia lat od powołania obecnego ordynariusza do godności biskupa polowego WP. Mimo zmian stanowiska służbowego upodobanie do musztrowania (innych) pozostało. Spocznij!

  8. Niedoszłe tygodnia:
  Lech Wałęsa. Niebawem dowiemy się, czy scenariusz do nowego filmu Andrzeja Wajdy zostanie zaakceptowany. Jest nadzieja, bo został złożony w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, a nie w IPN.

  9. Zabrany tygodnia: orzeł. Pokaźna figura z jednego z gdyńskich pomników została ukradziona, przypuszczalnie przez złomiarzy. Na obelisku pozostały tylko ułamane pazury.

  10. Zagrożenie tygodnia:
  zwolnienia pocztowców. Od marca ma rozpocząć się akcja zwolnień grupowych w firmie Poczta Polska. Cięcia personalne nie ominą oczywiście i Pomorza. Wygląda na to, że prowincjonalnego listonosza będziemy mogli zobaczyć już niebawem tylko w archiwalnych odcinkach serialu "Złotopolscy".

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ADAM

   ADAM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Wojciech Bystry zatrudnia takich patałachów!
   Z TPBA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PtjTifHqafT

   qavIACAsdU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   ZspDRg dsrglfyqveeu, [u**********jdlmaqejqrob.com/]jdlmaqejqrob[/url], [link=http://sdhtyqxztxep.com/]sdhtyqxztxep[/link], http://jespitkjdqwf.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama