Protest w GOKF zawieszony. Nauczyciele czekają na...

  Protest w GOKF zawieszony. Nauczyciele czekają na wyjaśnienia władz Gdańska [FILM]

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W poniedziałek przed budynkiem Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej zebrali się trenerzy, młodzież i rodzice, którzy obawiają się zamknięcia placówki.
  Przedstawiciel nauczycieli, Dariusz Adamczyk, przeczytał krótkie oświadczenie, w którym zaznaczył, że do czasu rozmowy z Piotrem Kowalczukiem, wiceprezydentem Gdańska ds. społecznych, którą wyznaczono na czwartkowy poranek, pracownicy GOKF nie będą wypowiadali się w mediach. Zawiesili też działalność protestacyjną.

  Na spotkaniu wypowiedziała się za to Mariola Literska, przedstawicielka rodziców:

  - Z mediów dowiedzieliśmy się o planach dotyczących GOKF. Ośrodkowi zarzuca się, że powiela zajęcia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarzuca się też, że ma pod opieką zbyt małą liczbę dzieci. Nie rozumiemy, dlaczego niszczy się coś, co kosztowało nauczycieli dziesięć lat ciężkiej pracy. Ja sama mam dwóch synów, którzy uczęszczają tu na zajęcia: jeden , który z nich ma osiągnięcia sportowe, drugi – walczy z otyłością. Obaj przychodzą tu bardzo chętnie – mówi Literska.

  - W obronie naszych trenerów jesteśmy gotowi wyjść na ulicę – zapowiedzieli z kolei wychowankowie GOKF.  O niepewnej sytuacji GOKF nauczyciele alarmowali już w piątek.
  - Rok 2015 miał być dziesiątą rocznicą obchodów powstania Ośrodka. Tymczasem miasto przygotowało nam piękny prezent: jego zamknięcie? – pytali zdumieni nauczyciele.

  Czytaj więcej na ten temat: Oświatowe plany władz Gdańska. Likwidacja Pałacu Młodzieży i GOKF, łączenie szkół? [WIDEO]


  Zobacz też: Protest przeciwko likwidacji Pałacu Młodzieży w Gdańsku [ZDJĘCIA,WIDEO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama