Drutex Bytovia Bytów gra i testuje

Łukasz Boyke
Wojciech Pawłowski podpisał kontrakt z Bytovią
Wojciech Pawłowski podpisał kontrakt z Bytovią Paweł Relikowski/Gazeta Wrocławska
Drutex-Bytovia wygrał z trzecioligową Kaszubią Kościerzyna 1:0. W zespole beniaminka I ligi testowani są nowi zawodnicy.

Chociaż w szeregach Druteksu-Bytovii wciąż sprawdzani są nowi zawodnicy, którzy w wiosennych rozgrywkach mają stanowić o sile zespołu, bramkę dla czarno-biało-czerwonych w tym kontrolnym spotkaniu strzelił w 42 minucie spotkania znany miejscowym kibicom Daniel Mąka. Po meczu z III-ligowcem z Kościerzyny kontrakt z klubem podpisał 22-letni Wojciech Pawłowski, który najpewniej zastąpi w bramce kontuzjowanego Mateusza Oszmańca. Golkiper z ekstraklasową przeszłością po 23 minutach gry doznał jednak kontuzji prawej nogi. Sztab szkoleniowy uspokaja.

- To nic poważnego, ale po co ryzykować - stwierdza Waldemar Kowalik, masażysta w klubie. - Gdyby to był mecz o stawkę, Wojtek otrzymałby pomoc medyczną i spokojnie mógłby kontynuować grę.

O kontrakt w Bytovii walczą jeszcze: japoński pomocnik Shohei Okuno, Radosław Robakowski i Artur Formela z GKS Sierakowice. Ci także mieli możliwość zaprezentowania swoich możliwości na boisku. Pomimo wzmocnień zespołowi z Bytowa nie udało się podwyższyć prowadzenia. Piłkarze Kaszubii zaś jeszcze przed końcem spotkania mieli okazję do wyrównania wyniku, ale od straty gola zespół uchronił Nikodem Kowalczuk.