Relacja ze spotkania z podróżnikiem

  Relacja ze spotkania z podróżnikiem

  sura

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Relacja ze spotkania z podróżnikiem
  W siedzibie KOSiR odbyło się spotkanie turystyki ekstremalnej i eksperymentalnej - część II - pt.: "Żukiem podróże małe i duże". Gościem specjalnym był Jacek Jarosik - podróżnik, fotograf i konstruktor niesamowicie zmodernizowanego żuka, którym wraz z Team Bradziaga przemierzył kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.
  Relacja ze spotkania z podróżnikiem
  Tuż po godzinie 17.00 rozpoczęła się prezentacja wypraw. Była to kontynuacja imprezy KOŚCIERSKA WANOGA 2014 - spotkanie turystyki ekstremalnej i eksperymentalnej. Opowieści, uzupełniane filmami porwały publiczność m.in. w Karpaty – zarówno polskie, słowackie, ukraińskie jak i rumuńskie. Za jedną z wypraw, Team Bradziaga został nagrodzony wyróżnieniem na gdyńskich Kolosach 2008. Podróżnicy postawili sobie cel, aby zobaczyć jak najwięcej i ten cel udało im się osiągnąć.


  W trakcie prezentacji poznaliśmy budowę słynnego Żuka - samochodu ze zwiększonym do pojemności 230 litrów, zbiornikiem paliwa, poszerzonym rozstawem kół o około 30 cm, wymienionym silnikiem na gaźnikowy Mercedesa 2.3 benzyna/gaz, następnie na pięciocylindrowego diesla 3.0 oraz z licznymi innymi modyfikacjami. To właśnie one umożliwiały wydobycie się z opałów, w które wpadała ekipa jeżdżąc po bezdrożach. Podczas swoich wypraw niejednokrotnie Team Bradziaga musiał się wspomagać wyciągarką Monthana 9500 wkomponowaną w przedni zderzak samochodu.

  Opowieści były przerywane pytaniami publiczności, która została wynagrodzona za aktywność. Podróżnik wręczał niezwykłe zdjęcia widoków i portretów w dużych formatach. Każdy mógł uzyskać autograf ze specjalną dedykacją. Przypomnijmy, iż w konkursie fotograficznym Rosyjski Kadr w 2010, Team Bradziaga uzyskał wyróżnienie w kategorii Reportaż, za zbiór zdjęć „U Ałtajskich Kazachów”.

  Podążając za dedykacją na przekazanych zdjęciach: " Marzenia są niebezpieczne - spełniają się", należy zauważyć, iż wymarzone wyprawy nie muszą wiązać się z wysokimi kosztami. Niewątpliwie Pan Jarosik zabrał nas w świat marzeń. Pokazał, iż można odkryć niezwykłe zakątki Europy, czy Azji bez pomocy biura podróży, samolotu czy nawet hotelu. Uświadomił nam, iż wystarczą chęci i kreatywność, aby móc podróżować, poznawać ciekawych ludzi, zacieśniać więzy międzyludzkie, realizować swoje pasje i spełniać marzenia.

  Na zakończenie, w ramach podziękowań, jeden ze słuchaczy wręczył podróżnikowi szwedzki nóż myśliwski, turystyczną siekierę, przewodnik turystyczny po powiecie kościerskim z mapą powiatu...

  Team Bradziaga przygotowuje się do kolejnego projektu, także liczymy, iż Jacek Jarosik ponownie skorzysta z naszego zaproszenia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama