Wygrane koszykarzy Asseco Gdynia i Polpharmy Starogard Gdański

Tomasz Bołt/Polskapresse
Cenne zwycięstwa zanotowały zespoły Asseco Gdynia i Polpharmy Starogard Gdański w koszykarskiej Tauron Basket Lidze.

Znakomite spotkanie rozegrało Asseco Gdynia, które rozbiło Anwil Włocławek 100:65 (28:10, 27:20, 17:20, 28:15). Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze i skutecznie od samego początku pojedynku. Przy nich koszykarze Anwilu byli jak zagubieni we mgle. Już po pierwszej połowie gdynianie prowadzili aż 55:30. W trzeciej kwarcie na krótko inicjatywę przejął Anwil. To jednak na tyle rozdrażniło graczy Asseco, że w czwartej kwarcie dobili rywali z Włocławka wygrywając ją aż 28:15. W całym meczu gospodarze zdobyli aż 100 punktów, a popisową partię rozegrał A. J. Walton.

Asseco: Walton 22, Frasunkiewicz 15, Szczotka 13, Matczak 13, Kowalczyk 11, Galdikas 8, Żołnierewicz 6, Radosavljević 6, Parzeński 4, Szymański 2, Czerlonko 0, Paredes 0.

Anwil: Simon 23, Surmacz 12, Wysocki 8, Witliński 7, Hajric 6, Eitutavicius 4, Crosariol 3, Raczyński 2, Krajniewski 0, Vaughn 0, Jankowski 0.

Także swój mecz ligowy wygrali koszykarze ze Starogardu Gdańskiego. Polpharma pokonała bowiem przed własną publicznością Polfarmex Kutno 92:83 (29:26, 19:18, 16:24, 28:15). Po trzech kwartach gospodarze przegrywalio czterema punktami. I właśnie to ostatnia odsłona tego spotkania okazała się decydująca. Polpharma zagrała w niej koncertowo wygrywając aż 28:15 i całe spotkanie różnicą dziewięciu punktów.

Polpharma: Miles 27, Sapp 18, Meier 14, Kukiełka 10, Bochno 8, Jarmakowicz 7, Strzelecki 6, Robak 2, Długosz 0.

Polfarmex: Mitchell 26, Wołoszyn 12, Fletcher 12, Auda 10, Łączyński 8, Grochowski 6, Bartosz 4, Malczyk 3, Johnson 2.