Lechia Gdańsk na remis z Olimpią Grudziądz. Sebastian Mila oglądał mecz z trybun [ZDJĘCIA]

Przemysław Świderski
Lechia Gdańsk zremisowała z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 0:0 w meczu sparingowym rozegranym na stadionie przy ul. Traugutta.

Kibice przyszli na sparing, aby zobaczyć w grze nowych piłkarzy biało-zielonych. Zwłaszcza Sebastiana Miilę, którego występ w tym spotkaniu awizował trener Jerzy Brzęczek. Mila ostatecznie na boisku się nie pojawił z powodu drobnego urazu. Nie zagrali także Mateusz Bąk, Dariusz Trela, Maciej Makuszewski i Piotr Wiśniewski.

To był mecz, w którym brakowało fajerwerków. Lechia starała się grać ofensywie, ale miała problemy żeby dojść do czystych sytuacji strzeleckich. Strzałów próbowali Piotr Grzelczak i Kevin Friesenbichler, ale brakowało skuteczności. Austriak pokazał też dynamiczną akcję, ale tuż przed polem karnym ostro został sfaulowany przez Michała Łabędzkiego. Dla Friesenbichlera to pierwszy zimowy sparing, w którym nie strzelił gola. W 29 minucie najlepszą okazję miał Donatas Kazlauskas po świetnym podaniu Jakuba Wawrzyniaka, ale z bliska nie potrafił skierować piłki do siatki. Dobrej okazji nie wykorzystał też Bruno Nazario po błędzie bramkarza Olimpii.

W przerwie meczu trener Brzęczek wymienił wszystkich graczy z pola i gra biało-zielonych była jeszcze mniej spójna. Jedynie okazję miał Adam Buksa, której nie zamienił na bramkę. Strzelał też Antonio Colak, który w tym meczu niczym nie zaimponował.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 0:0

Lechia: Podleśny - Wojtkowiak (46 Pietrowski), Janicki (46 Rudinilson), Bougaidis (46 Garbacik), Wawrzyniak (46 Leković) - Borysiuk (46 Dźwigała), Łukasik (46 Możdżeń) - Kazlauskas (46 Buksa), Nazario (46 Vranjes), Grzelczak (46 Pawłowski) - Friesenbichler (46 Colak)