POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Subiektywny ranking: Powab zadupia terrorystycznego

  Subiektywny ranking: Powab zadupia terrorystycznego

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 23 stycznia 2015 r.
  Subiektywny ranking: Powab zadupia terrorystycznego
  1. Walor tygodnia: frank szwajcarski. Kurs waluty kraju zegarmistrzów i czekolady względem złotówki poszybował w wyższe rejony stratosfery. Pech chciał, że właśnie we franku szwajcarskim zaciągnięta jest duża część polskich kredytów mieszkaniowych, co automatycznie wpędza w ciężką sytuację tysiące klientów banków. Które wcześniej zachwalały te akurat kredyty jako najbezpieczniejsze i najtańsze.

  2. Para tygodnia: Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński. Mieszkańcy Trójmiasta, autorzy nominowanego do Oscara krótkometrażowego dokumentu "Nasza klątwa" przekuli ogromy problem osobisty, czyli narodziny synka naznaczonego nieuleczalną chorobą genetyczną, w międzynarodowy sukces. To wszystko stało się przypadkiem, jak to w kinie.

  3. Cytat tygodnia: "Polska nie jest dla terrorystów znaczącym celem, a raczej zapleczem logistycznym". Tak twierdzi ekspert ds. obronności Piotr Maciążek. Uff, w byciu zadupiem jednak kryje się jakiś subtelny urok.

  4. Poszukiwacz tygodnia: syndyk. Afera gdańskiej spółki finansowej Amber Gold wchodzi w fazę późną: łódzka prokuratura dopina akta śledztwa, a byli właściciele nadal przebywają w areszcie w oczekiwaniu na proces. Równolegle zarządca masy upadłościowej po tym gigantycznym przekręcie poszukuje kasy do zaspokojenia roszczeń wierzycieli. Będzie z tym spory kłopot, spółka upadła bowiem tak, że niżej się chyba nie da.

  5. Dziewczynka do bicia tygodnia: Magdalena Ogórek. Nagonka na kandydatkę SLD w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Co charakterystyczne, bardzo brutalne i niemiłe ataki na wynalazek Leszka Millera wychodzą ze środowiska feministycznego. Jeśli Magdalena przetrwa to wszystko, będzie niezniszczalna. Tak hartowała się stal.

  6. Miraż tygodnia: Nowe Śródmieście. Zapowiadany boom inwestycyjny w centrum Gdyni może nie dojść do skutku, ponieważ przygotowany w magistracie nowy plan zagospodarowania przestrzennego nie podoba się, z różnych powodów, kilku znaczącym podmiotom. Władze miasta będą jednak twardo bronić swojego pomysłu. Byle po tej walce nie pozostała jedynie spalona ziemia!

  7. Gościnni tygodnia: Chojnice i Czersk. Dwa z pomorskich samorządów wysłały do MSW pisma, w których zgłaszają chęć przyjęcia uchodźców z Donbasu. Urzędnicy liczą, że uda im się ściągnąć lekarzy. Nawet pomoc humanitarna obecnie przypomina hipermarket.

  8. Wilgotny tygodnia: Robert Biedroń. Nowy prezydent Słupska w ramach sprzątania po poprzedniku zabiera się do rozwiązania niedokończonej, a koszmarnie drogiej budowy aquaparku. Jak skończy, czego życzymy, będzie mógł się opłukać w jednym z aquaparkowych basenów.

  9. Suchy tygodnia: Jacek Karnowski. Włodarz Sopotu wypowiedział wojnę sklepom monopolowym, zwłaszcza całodobowym. Czy kurort zmieni się z lokalnej Sodomy w obóz skautowy, czas pokaże.

  10. Potrzebujący tygodnia: ekolodzy z Kaliningradu. W północno-wschodniej Polsce pojawiły się ulotki rosyjskich ekologów wzywające do pomocy w protestach przeciwko budowie nowej kopalni soli potasowej tuż przy naszej granicy. Trzeba pomóc, prawda?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama