Z Maklakiem identyfikowali się głównie ludzie bez pracy,...

  Z Maklakiem identyfikowali się głównie ludzie bez pracy, pieniędzy i bez perspektyw [ROZMOWA]

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Długo nosiłam w sobie żal do ojca. W końcu udało mi się zrozumieć jego błędy wobec mnie - mówi Marta Maklakiewicz, autorka książki "Maklak. Oczami córki".
  Marta Maklakiewicz: W szkole wszyscy mi zazdrościli sławnego ojca. A ja wszystkim zazdrościłam, że w ogóle ojca mają, mogą się do swojego taty przytulić,

  Marta Maklakiewicz: W szkole wszyscy mi zazdrościli sławnego ojca. A ja wszystkim zazdrościłam, że w ogóle ojca mają, mogą się do swojego taty przytulić, porozmawiać. Mój był tylko na ekranie telewizora lub kina ©Archiwum Marty Maklakiewicz

  Tą książką wychodzi Pani z cienia.
  Latami zbierałam się do pisania. Ale dopiero niedawno, oglądając filmy z ojcem, zrozumiałam, jak bardzo jestem do niego podobna. Na zewnątrz twardzielka, w środku delikatna, romantyczna i krucha. Mam jednak dość silny charakter i jestem lepiej zorganizowana, czego nauczyła mnie Ameryka. Nie jestem też takim kolorowym ptakiem jak tata, że tu i tam knajpeczka, wódeczka. Ale też bardzo lubię zabawiać gości, śpiewać i opowiadać dowcipy.

  Książka wzięła się z tęsknoty za ojcem?
  Raczej z tego, że chciałam odkryć jeszcze nieznane mi zakamarki jego duszy. A wszystko zaczęło się od notesu Maklaka. Notes znalazłam w pianinie, które oddałam w 2005 roku sopockiemu SPATiF, jako pamiątkę po tacie. Przed oddaniem zamówiłam stroiciela, żeby instrument doprowadził do porządku, i wtedy odkryłam w nim różne rzeczy: kapsle od butelek, papierosy "Sport" no i notes z pożółkłymi kartkami. Zaczęłam go przeglądać. Okazało się, że to ciekawy bank informacji: lista dłużników, imiona kobiet, które ojciec adorował, nazwiska osób, których nie lubił, wierszyki i aforyzmy. Pomyślałam, że może by to udostępnić innym, podzielić się tym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo