POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Sukces gdańskiego lotniska. Jest to najszybciej rozwijający...

  Sukces gdańskiego lotniska. Jest to najszybciej rozwijający się port lotniczy w Polsce

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Rekordowa liczba pasażerów samolotów w Gdańsku Rębiechowie. W 2014 było ich ponad 440 tysięcy więcej niż w 2013 roku.
  Sukces gdańskiego lotniska. Jest to najszybciej rozwijający się port lotniczy w Polsce

  ©Przemek Świderski

  - Rok 2014 stał się oczywiście historycznym dla naszego lotniska – stwierdza Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - W maju świętowaliśmy jubileusz 40-lecia powstania lotniska w obecnej lokalizacji, 20-lecia rozpoczęcia działalności przez spółkę oraz 10-lecia nadania imienia Lecha Wałęsy. W całej tej okazałej historii Portu Lotniczego Gdańsk, najistotniejszym jest fakt, że to właśnie w ciągu całego 2014 roku po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 3 milionów pasażerów. Jest to liczba wyjątkowa, ponieważ gdańskie lotnisko stało się jednym z zaledwie trzech portów lotniczych w naszym kraju, które obsługują w ciągu jednego roku liczbę pasażerów przekraczającą 3 miliony.


  Po przekroczeniu w listopadzie 2014 roku progu 3 milionów pasażerów, liczba ta została powiększona o dodatkową ilość 226 744 pasażerów obsłużonych w grudniu (17,2% wzrost w stosunku do grudnia poprzedniego roku). Po dwunastu miesiącach 2014 roku suma obsłużonych w Gdańsku pasażerów wyniosła 3 288 180, co oznacza fantastyczny, bo 15,6% wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

  Doskonałe wyniki ruchu lotniczego dotyczą również towarów. W całym 2014 roku na gdańskim lotnisku obsłużono 5.658 ton ładunków, co oznacza 15% wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

  3 mln pasażer na gdańskim lotnisku. W porcie lotniczym trwa „Dzień na żywo” [ZDJĘCIA, WIDEO]

  - Oczywiście o sukcesie lotniska świadczy również jego wynik finansowy – podkreśla prezes Tomasz Kloskowski. - Według wstępnych danych, w 2014 roku Port Lotniczy Gdańsk osiągnął zysk netto w wysokości ponad 29 milionów złotych. Pamiętajmy, że jest to wynik, jaki spółka ma po sfinansowaniu swojej bieżącej działalności oraz poniesieniu kosztów kredytu bankowego związanego z pozyskaniem części środków na trwające, a także już zrealizowane inwestycje – dodaje prezes Kloskowski.

  Wysoki poziom ruchu związany jest również z nieustannie rosnącą ofertą połączeń lotniczych. W samym 2014 roku siatka połączeń z Gdańska wzbogaciła się o kolejne siedem połączeń do: Modlina, Krakowa, Wrocławia, Pizy (Ryanair); Groningen, Malty (Wizz Air); Helsinek (Eurolot).

  Aktualnie, w ruchu regularnym, z Gdańska polecieć można do 57 lotnisk w 15 krajach.

  - Reasumując powyższe wyniki - zarówno ruchowe, jak i finansowe, możemy stwierdzić, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z najlepiej rozwijających się lotnisk w naszym kraju - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Tak jest zarówno pod względem ruchu lotniczego, siatki połączeń, jak i infrastruktury lotniskowej. Lotnisko nasze zachowuje przy tym rentowność pozwalającą na samodzielne finansowanie swojej działalności i regulowanie swoich wierzytelności kredytowych.

  k.netka@prasa.gda.pl


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za granicę

   izbi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   po prostu coraz więcej Polków za granicę ucieka

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama