Kto nie liczy ofiar wśród marynarzy, tego ich bezpieczeństwo...

  Kto nie liczy ofiar wśród marynarzy, tego ich bezpieczeństwo nie obchodzi

  Marek Błuś

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W przypadku marynarzy żadnej branży już nie ma - przynajmniej na wschodnim Wybrzeżu
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Bołt

  Dane o śmiertelnych wypadkach na morzu są niepokojące. Żegluga jest jedyną branżą na świecie, gdzie wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem spowodowało wzrost niebezpieczeństwa!
  Dorota Abramowicz w tekście Po tragedii Cemfjorda: kogo jeszcze obchodzą polscy marynarze, poza ich żonami? postawiła dobre pytanie: kogo obchodzą polscy marynarze? I odpowiedziała, że panią Kasię, która prowadzi blog Żona Marynarza. Jeśli dobrze czytam między wierszami, oznacza to, że marynarze nie obchodzą nikogo.

  Czytaj cały tekst: Po tragedii Cemfjorda: kogo jeszcze obchodzą polscy marynarze, poza ich żonami?


  W tym miejscu pani Kasia się nie pogniewa, bo na pewno wie, że nie jest instytucją i nie ma dość sił, by zmierzyć się z prawdziwymi problemami. Na przykład nie poprowadzi procesów o odszkodowania przed zagranicznymi sądami. I przed krajowymi też nie. Co gorsza, blogowy klub pani Kasi nie różni się niczym istotnym ani od Stowarzyszenia Kapitanów, ani od Duszpasterstwa Ludzi Morza.

  Jak wynika z reportażu red. Abramowicz, instytucje te zajmują się tylko działalnością, którą trzeba nazwać klubową. Nic szerzej - nie wydają prasy zawodowej, nie lobbują w Warszawie, nie prowadzą żadnych kampanii o cele wykraczające poza podtrzymywanie towarzyskich więzi. W reportażu o społecznej mizerii marynarzy jest też wielki nieobecny - związki zawodowe. Przepraszam, są - jednym zdaniem. Jakby Autorka chciała powiedzieć: oni nawet sami siebie nie obchodzą.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawda, ale nie cała

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jest znacznie gorzej, ale nie chce mi się pisać.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo