Nowa powieść Marka Adamkowicza "Oblężenie". Spotkanie...

  Nowa powieść Marka Adamkowicza "Oblężenie". Spotkanie autorskie w Domu Uphagena

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To może być bestseller! "Oblężenie", nowa powieść naszego redakcyjnego kolegi Marka Adamkowicza, wchodzi do księgarń poprzedzone entuzjastyczną recenzją w opiniotwórczym portalu zbrodnia w bibliotece.pl.
  Nowa powieść Marka Adamkowicza "Oblężenie". Spotkanie autorskie w Domu Uphagena
  Książkę warto przeczytać nie tylko z tego powodu, że jest wartko napisaną powieścią kryminalno-przygodową. Bardzo silnym wabikiem, zwłaszcza dla czytelników z Pomorza, jest umieszczenie akcji w Gdańsku, a właściwie w mieście Danzig drugiej dekady XIX w. Dodatkowo, w Polsce wciąż żywe są sentymenty napoleońskie, a przecież tematem opowieści jest wielomiesięczne oblężenie Gdańska przez wojska rosyjskie i pruskie, czyli ważny rozdział schyłkowego okresu panowania Napoleona Bonaparte. Ze wszystkich tych kuszących dla czytającego możliwości Marek Adamkowicz wycisnął ostatnie soki, nie marnując w najmniejszym stopniu potencjału, jaki dała mu imponująca wiedza historyczna, bezbłędne wyczucie literackiej formy oraz znajomość charakterów i typów ludzkich.

  Warto dziś posłuchać, co na temat swojej świetnej książki ma do powiedzenia jej autor. Wydawca, gdańska Oficynka, zaprasza na promocję "Oblężenia" w gdańskim Domu Uphagena.

  Spotkanie odbywa się w historycznym miejscu nieprzypadkowo. Adamkowicz perfekcyjnie zna topografię dawnego Gdańska i swoją wiedzę ożywia i wprawia w ruch na kartach powieści. Ciekawe, czy w razie dużego sukcesu tego kryminału ktoś wpadnie na pomysł organizowania wycieczek tropami kapitana Savigny, głównego bohatera tej książki? To całkiem prawdopodobne, tym bardziej że Savigny to postać barwna i skomplikowana, kreacja, o której trudno zapomnieć nawet na długo po zakończeniu lektury i odłożeniu tomu na półkę.

  "Oblężenie" - spotkanie autorskie z Markiem Adamkowiczem. Czwartek, godz. 17, Dom Uphagena, ul. Długa 12, Gdańsk, wstęp wolny.


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo