POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  70 lat "Dziennika Bałtyckiego". Pisaliśmy w 1948 r. Pierwszy...

  70 lat "Dziennika Bałtyckiego". Pisaliśmy w 1948 r. Pierwszy prom morski w Świnoujściu

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Szczecin. W związku z zakończeniem wielkich robót na terenie przygotowanym do przyjmowania promu kolejowego, łączącego rejon Świnoujścia, awanport Szczecina ze szwedzkim portem Trelleborgiem, w dniu 23 bm. udał się ze Szczecina do stacji "Odra" nowowybudowaną linią kolejową pociąg specjalny wiozący przedstawicieli władz kolejowych DOKP, m. Szczecina, portu szczecińskiego i prasy - pisaliśy na łamach "Dziennika Bałtyckiego" w 1948 roku.
  70 lat "Dziennika Bałtyckiego". Pisaliśmy w 1948 r. Pierwszy prom morski w Świnoujściu
  O godz. 13.30 zaczął przybijać do miejsca lądowania wielki prom szwedzki "Drotting Victoria". Z kolei została wciągnięta na maszt bandera polska. Po zrównaniu poziomów torów kolejowych na statku z torami na ruchomej części pomostu od strony lądu i umocowaniu na polerach przy pomocy grubych lin stalowych przybyłego promu morskiego oraz odprawie celnej - nastąpił moment powitania gości szwedzkich, w osobach: gen. dyr. kolei szwedzkich p. Dahibackka i jego zastępcy starszego inż. Standstroma, inspektora Pallssona i innych. W następstwie odbyło się wtoczenie polskich wagonów towarowych na prom z ładunkiem węgla eksportowanego do Szwecji.
  "Dziennik Bałtycki", 1948 r.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama