POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Słupsk: Robert Biedroń powołał Radę Prezydencką

  Słupsk: Robert Biedroń powołał Radę Prezydencką

  Zbigniew Marecki/AIP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Słupsk: Robert Biedroń powołał Radę Prezydencką
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Piotrkowski/AIP

  Prezydent Słupska Robert Biedroń powołał Radę Prezydencką o charakterze doradczo-opiniodawczym. W jej skład mają wejść przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, miejskich oraz reprezentanci innych środowisk działających w mieście. Ich praca ma być bezpłatna.
  Podczas spotkań Rady prezydent będzie konsultował dokumenty związane z tworzeniem prawa lokalnego.

  - To będzie druga taka rada w Polsce. Pierwsza funkcjonuje w Toruniu - zachwalał to rozwiązanie prezydent Biedroń. - W praniu okaże się, jak to będzie funkcjonowało.
  - Mam nadzieję, że Rada Prezydencka nie będzie dublować Rady Miejskiej - ocenia jeden z radnych.

  Czytaj również: Robert Biedroń uwodzi mieszkańców Słupska [ZDJĘCIA]

  Kolejne zmiany dotyczą działań reorganizacyjnych. Tym razem prezydent poinformował, że w magistracie dojdzie do połączenia biura audytu i biura kontroli. Zastąpi go wspólny zespół audytu i kontroli. Jego utrzymanie ma być tańsze. W rezultacie ma też dojść do redukcji zatrudnienia urzędników zajmujących się wspomnianymi czynnościami.

  W poniedziałek Robert Biedroń poinformował także o wysłaniu do Sądu Arbitrażowego w Warszawie odpowiedzi na opinię biegłego w sprawie Termochemu, który domaga się 24 milionów zł odszkodowania w związku z rozliczeniami dotyczącymi budowy akwaparku.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to tylko pijar

   elka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Skoro będą bezpłatnie doradzać, to tez nie będą brak odpowiedzialności za doradzanie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re@chyba spadnę z krzesła!! Dokładnie i trafnie wyjąłeś mnie z głowy!

   backing vocals (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ot, warszawska klacz Jaremy Stępowskiego natychmiast zdechłaby z rżenia, gdyby w Słupsku usłyszała, że partyjni funkcjonariusze, i ci nie partyjni, nasiadówki będą czynić za fryko... A koszty...rozwiń całość

   Ot, warszawska klacz Jaremy Stępowskiego natychmiast zdechłaby z rżenia, gdyby w Słupsku usłyszała, że partyjni funkcjonariusze, i ci nie partyjni, nasiadówki będą czynić za fryko... A koszty dojazdów na spotkanka, a telefonów, a ciasteczka wraz z Latte macchiato, a protokolantki, a nadgodziny, etc., to w Słupsku dają za darmochę? Nie, nie dają! Czyli pomysły kolejnych rad, nie są niczym innym, jak tylko quasi rozbudowaniem administracji i własnego PR. I jest jeszcze tak, że tylko marny rzemiocha potrzebuje przy sobie trzech uczni, ażeby coś zmierzyli suwmiarką.
   A dwa, rady osiedlowo-gminno-powiatowo-wojewódzkie, i Bóg jedyny wie co tam w tym czasie jeszcze natworzyli, były na codzień w reżimowym PRL. Ale one do mieszkańców nigdy nie stały żadnym przyjacielskim frontem doradczym, lecz tylko tym represyjnym. No i zawsze były też sporym kosztem w budżetach miast. I trzy, onegdaj w tym PRL było łącznie ca. 105 tys urzędników. Natomiast teraz - w dobie postępu technologicznego i telekomunikacyjnego, i o znacznym spadku populacji, itp - mają kilka armii, bo ca. 500 tysięcy. I ciągle im jeszcze mało!
   W każdym razie, jegomość przybyły do Słupska na pewno ma wyjątkowe zdolności w sprzedaży bajeru, a teraz w kupnie przyjacielskiego dworu klakierów i takich celowych nośników na pozostanie na drugą kadencję. A co wszystko, nie za swoje!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bezpłatna??

   chyba spadnę z krzesła!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Jeżeli pan Biedroń nie czuje się na siłach, lub jest niekompetentny, aby być prezydentem, niech złoży rezygnację. Tworzenie kolejnych stanowisk, zatrudnianie kolejnych urzędasów to nie jest...rozwiń całość

   Jeżeli pan Biedroń nie czuje się na siłach, lub jest niekompetentny, aby być prezydentem, niech złoży rezygnację. Tworzenie kolejnych stanowisk, zatrudnianie kolejnych urzędasów to nie jest właściwy sposób sprawowania władzy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak bezpłatna to bezpłatna

   a/a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   czytaj ze zrozumieniem

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama