Gdańsk: Konkurs literacki dla dzieci na stworzenie...

  Gdańsk: Konkurs literacki dla dzieci na stworzenie pamiętnika Panienki z okienka

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz portal MiastoDzieci.pl zorganizowały konkurs "Pamiętnik Panienki z Okienka" adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas I - III.
  Konkurs ma charakter literacki. Polega na stworzeniu pamiętnika Panienki z okienka. Należy napisać opowiadanie (opisać jeden dzień lub kilka dni z życia Panienki z okienka) koniecznie w formie pamiętnika. Historia powinna mieć charakter fikcyjny, jednak wysnuty bezpośrednio z treści powieści "Panienka z okienka" autorstwa Deotymy (Jadwigi Łuszczewskiej) np. bohaterowie książki są bohaterami opowiadania, czas akcji to XVII wiek, miejsce akcji - koniecznie Gdańsk.

  Konkurs trwa do 17 kwietnia 2011 roku.

  Troje zwycięzców wyłonionych przez powołaną przez Organizatora Komisję otrzyma nagrodę - niespodziankę ufundowaną przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, a ich prace zostaną uroczyście odczytane przez Panienkę z Okienka dnia 17 maja 2011 roku, o godzinie 13.00 w Dworze Artusa, podczas specjalnego spotkania zatytułowanego "Panienka z Okienka czyta swój pamiętnik".

  Dodatkowym wyróżnieniem będzie publikacja najciekawszych tekstów na portalu MiastoDzieci.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama