Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot zgarnęły pełną pulę w Rzeszowie

Ekipa PGE Atomu Trefla Sopot pokonała w Rzeszowie drużynę Developresu Skyres 3:1. MVP spotkania wybrana została Agata Durajczyk.

Atomówki rozpoczęły sobotnią potyczkę od mocnego uderzenia, wygrywając inauguracyjną partię do 16. Wydawało się wówczas, że rzeszowianki w tym meczu nie będą w stanie nawiązać wyrównanej walki z naszą drużyną. Słowa te potwierdziły się bowiem również w drugiej odsłonie. Na pierwszy plan wysuwały się wówczas Klaudia Kaczorowska i Agata Durajczyk. Ta druga w obronie wyczyniała cuda, a sopocianki niemal z każdą akcją powiększały prowadzenie, ostatecznie wygrywając seta do 15!

Ogromna przewaga PGE Atomu Trefla chyba jednak nieco uśpiła czujność naszego zespołu. W trzeciej partii bowiem do głosu doszły rzeszowianki, które dzięki ambitnej walce wyszarpały zwycięstwo w tym fragmencie gry. Na szczęście, podrażnione Atomówki ponownie koncertowo zaprezentowały się w czwartym, i jak się później okazało, ostatnim secie, w którym postawiły kropkę nad i.

Sopocianki plasują się obecnie na trzecim miejscu w ligowej tabeli. W Orlen Lidze ustępują tylko Chemikowi Police i ekipie Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Kolejną potyczkę ligową PGE Atom Trefl stoczy w poniedziałek, 26 stycznia w Dąbrowie Górniczej. Rywalem drużyny będzie wówczas zespół Tauronu MKS. Wcześniej natomiast Atomówki zagrają w Pucharze CEV rewanżowe spotkanie z włoską ekipą Prosecco Doc-Imoco Conegliano. Przypomnijmy, w pierwszym spotkaniu nasza drużyna poległa z rywalem 1:3.

Developres Skyres Rzeszów - PGE Atom Trefl Sopot 1:3

Developres SkyRes Rzeszów: Olszówka, Nowakowska, Hawryła, Szeremeta, Filipowicz, Głaz, Borek (L) oraz Mucha, Warzocha, Śliwińska, Budzoń, Filipowicz (L)

PGE Atom Trefl: Leys, Bełcik, Miros, Efimienko, Cooper, Kaczorowska, Durajczyk (L) oraz Kaczmar, Zaroślińska, Tokarska, McClendon