Śmiertelny wypadek na obwodnicy Chojnic. Kierowca palił...

  Śmiertelny wypadek na obwodnicy Chojnic. Kierowca palił marihuanę? W wypadku zginęła jego matka

  Beata Gliwka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prokuratura Rejonowa w Chojnicach zakończyła postępowanie w tej sprawie i sporządziła akt oskarżenia. 30-letni Marcin G., mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, usłyszał zarzut - spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem środka odurzającego.
  Kierowca pod wpływem marihuany spowdował wypadek na obwodnicy Chojnic. Postawiono mu zarzuty

  Kierowca pod wpływem marihuany spowdował wypadek na obwodnicy Chojnic. Postawiono mu zarzuty ©archiwum db

  Do wypadku doszło 19 sierpnia ub. r. około godziny 5.50 rano na chojnickiej obwodnicy. W tym czasie na trasie ruch był niewielki. Marcin G. jechał skodą octavią z dwiema pasażerkami - matką i 13-letnią kuzynką. Na obwodnicy Chojnic, na wysokości Chojnat, chciał wyprzedzić inne auto. Jak zeznali świadkowie - po manewrze kierowca skody nie wrócił już na swój pas ruchu, choć mógł to zrobić bez trudu.

  Zamiast tego pojechał dalej lewym pasem i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka fordem mondeo.
  W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. Troje mieszkańców powiatu polickiego (woj. zachodniopomorskie) ze skody oraz chojniczanin z forda.
  Dwie osoby zostały zakleszczone w pojeździe. Strażacy musieli użyć specjalnego sprzętu hydraulicznego, aby móc wydobyć je z wraku auta i przekazać zespołom ratownictwa medycznego. Jedna z poszkodowanych osób - matka Marcina G. - po kilku dniach zmarła w szpitalu.

  Dziwne zachowanie kierowcy skody wzbudziło zrozumiałe zainteresowanie prowadzących sprawę policjantów. I rzeczywiście - badania moczu kierowcy wykazały obecność opiatów oraz THC, podejrzenia śledczych potwierdziły też badania chemiczno-toksykologiczne - w chwili wypadku Marcin G. kierował autem, będąc pod wpływem środków odurzających, a dokładniej marihuany. Jego sprawa zostanie rozpatrzona w Sądzie Rejonowym w Chojnicach w trybie zwyczajnym. Sam oskarżony na rozprawę będzie oczekiwał w Zakładzie Karnym w Czarnem, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności orzeczoną za inne przestępstwo.

  Warto dodać, że w miejscu, gdzie w sierpniu ub. r. zderzyły się skoda i ford, już wcześniej dochodziło do śmiertelnych wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców. W lutym 2014 r. - również w czołowym zderzeniu - zginął 37-letni kierowca, w którego uderzył pijany kierowca innego auta. W czerwcu 2013 r. pod wiaduktem zginął zaś proboszcz Wiesław Madziąg i kierowca auta, w które uderzył pijany ksiądz.


  b.gliwka@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jest bezpieczniej

   safety (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   naćpany mistrz na starym ruplu,kontra inny rozklekotany rzęch!,remis !! mistrz kontuzjowany, przynajmniej przez jakiś czas, nie
   będzie zagrażał na drogach naszym żonom, dzieciom i nam i to jest...rozwiń całość

   naćpany mistrz na starym ruplu,kontra inny rozklekotany rzęch!,remis !! mistrz kontuzjowany, przynajmniej przez jakiś czas, nie
   będzie zagrażał na drogach naszym żonom, dzieciom i nam i to jest świetna wiadomość !!oba ruple rozbebeszone!!
   zrobiło się bezpieczniej!!
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama