Subiektywny ranking. Publicze grzebanie w cudzej pamięci

  Subiektywny ranking. Publicze grzebanie w cudzej pamięci

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego.
  Subiektywny ranking. Publicze grzebanie w cudzej pamięci

  ©archiwum

  1 Mistrzowie tygodnia: windsurferzy i siatkarz. Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka i Mateusz Mika zostali laureatami dorocznego Plebiscytu Sportowego "Dziennika Bałtyckiego". Ze smutkiem zauważam niższe loty kobiecego sportu, w którym Pomorze miało znaczące sukcesy w minionych kilkunastu latach. To jednak tylko chwilowa obniżka formy, bowiem kobiety i tak skazane są na sukces, i to nie tylko w sporcie.

  2 Cytat tygodnia:
  "Nie można stawiać kałasznikowa przeciwko ołówkowi". Komentuje paryską tragedię wybitny rysownik satyryczny Jan Sawka. Dodajmy, że główni zamachowcy zostali już wymazani i to bynajmniej nie gumką.

  3 Niezłomna tygodnia: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mimo wyjątkowo niemiłej atmosfery, jaka otaczała największą polską akcję charytatywną, niedzielny finał znów pokazał, że potrafimy się jednoczyć w niesprzyjających warunkach. Widok tłumów stojących podczas wietrznych i deszczowych koncertów w Trójmieście był nieodparcie wzruszający. Może nawet dla niektórych prawicowców.

  4 Kombinator tygodnia: Leszek Miller. Czy lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest przebiegłym i kutym na wszystkie posiadane nogi graczem politycznym, czy starszym, przypartym do muru panem, który w obliczu upadku swojej formacji chwyta się rozpaczliwych sposobów, zdania są podzielone. A możliwe, że jest trochę i jednym, i drugim.

  5 Wyjątek tygodnia: Kartuzy. Kaszubskie miasto jest jedynym na Pomorzu, w którym zapowiada się cięcie etatów w magistracie. W pozostałych ośrodkach kadra administracyjna pozostanie w liczebności co najmniej dotychczasowej.

  6 Rewelacja tygodnia: Magdalena Ogórek. Jeśli mnie pamięć nie myli, w wyborach prezydenckich nie startował jeszcze nikt o tak uroczej powierzchowności. Konkurencja patrzy na nią przez palce, ale wystarczy znać choć kilka filmów SF, by wiedzieć, że pod estetyczną obudową może się kryć prawdziwa maszyna do zabijania.

  7 W opałach tygodnia: Danuta Styk. Gdyńska nauczycielka matematyki, która w niedawnej kampanii samorządowej rozsyłała swoim byłym uczniom swoje materiały wyborcze, znalazła się w zasięgu zainteresowań prokuratury. Zdobyła mandat radnej, ale grozi jej co najmniej grzywna.

  8 Osoba prywatna tygodnia: Sławomir Nowak. Po złożeniu mandatu poselskiego obywatel S. Nowak boksuje się w sądzie z europosłanką PiS Anną Fotygą. Bardzo to wszystko nietypowe, ponieważ tematem sporu nie są teczki SB, ale pamięć USB. To chyba jednak nie ta, którą zajmuje się specjalny Instytut Pamięci Narodowej.

  9 Klęska tygodnia:
  próbna matura z matematyki. Wyniki z Pomorza są zastraszające, a co zastanawiające, w szkołach technicznych jeszcze gorsze niż w ogólnokształcących. Można sobie wyobrazić kiepsko liczącego filologa, ale matematyczny analfabeta na budowie czy w fabryce to prawdziwa tragedia.

  10 Pulpa tygodnia:
  szpitalne jedzenie. Posiłki podawane pacjentom Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku robią wrażenie nawet oglądane na zdjęciach. Obrzydliwa, szarobura papka ma w rzeczywistości także zapach, konsystencję i, powiedzmy, smak. Ciekawe, co na tę focię minister Arłukowicz.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama