POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Koniec sporu z urzędnikami w Gdyni. Tristar będzie działać

  Koniec sporu z urzędnikami w Gdyni. Tristar będzie działać

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W piętnastu autobusach gazowych MAN, najnowszych nabytkach gdyńskiej komunikacji miejskiej, już za kilka dni działać ma system inteligentnego sterowania ruchem Tristar.
  Przemontowywanie sprzętu systemu Tristar do nowych gdyńskich autobusów rozpocznie się 20 stycznia

  Przemontowywanie sprzętu systemu Tristar do nowych gdyńskich autobusów rozpocznie się 20 stycznia ©T.Bołt

  Po naszej niedawnej publikacji, w której opisaliśmy problemy z zamontowaniem urządzeń Tristara w pojazdach, jego wykonawca doszedł do porozumienia z urzędnikami miejskimi. Przedstawiciele firmy Qumak zażądali wcześniej za przemontowanie urządzeń Tristara ze starych, wycofywanych z eksploatacji autobusów do nowych MAN-ów, kupionych po 1,1 mln zł za sztukę, zapłaty niemal 2 tys. zł od każdego z pojazdów. Przewoźnik komunalny, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, nie zgodził się na to. W efekcie autobusy nie są wykrywane przez detektory na skrzyżowaniach, wyświetlają się w systemie informacji przystankowej wyłącznie według rozkładu jazdy. Nie są uwzględnione opóźnienia ani nawet sytuacje, gdy MAN wypadnie z kursu. Wprowadza to zamieszanie wśród pasażerów, którzy w ostatnich dniach nie kryli zdenerwowania sytuacją.

  Przedstawiciele Qumak stali dotychczas na stanowisku, iż obowiązek bezpłatnego przemontowania urządzeń nie znalazł się w warunkach przetargu, który wygrali. Jednocześnie zabraniali przewoźnikowi dokonania tego na własną rękę, grożąc unieważnieniem gwarancji na drogi sprzęt. Sytuacja zmieniła się po artykule w "Dzienniku Bałtyckim".

  - Dotarła do nas pisemna informacja, iż Qumak zgadza się na przemontowanie urządzeń Tristara przez fachowców z PKM bez utraty gwarancji na sprzęt - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. - Ale obecny musi być przy tym przedstawiciel firmy MAN, aby nie została unieważniona gwarancja na nowe autobusy.

  Gdy nadeszły dobre wieści, Piotr Topolewicz, prezes PKM, gościł akurat w siedzibie MAN. Ustalono, iż przedstawiciel niemieckiego producenta pojawi się w Gdyni 20 stycznia, aby nadzorować przemontowywanie sprzętu.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama