Ferie zimowe 2015. Dodatkowe pociągi PKP Intercity i...

  Ferie zimowe 2015. Dodatkowe pociągi PKP Intercity i specjalna oferta dla rodzin

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na ferie 2015 PKP Intercity przygotowało 36 dodatkowych pociągów

  Na ferie 2015 PKP Intercity przygotowało 36 dodatkowych pociągów ©Materiały prasowe

  36 dodatkowych pociągów, ponad 13 tys. miejsc dla grup, oferta dla rodzin i wsparcie informacyjne na 18 dworcach w całej Polsce – to propozycja PKP Intercity na ferie rozpoczynające się już 16 stycznia 2015 roku.
  Na ferie 2015 PKP Intercity przygotowało 36 dodatkowych pociągów

  Na ferie 2015 PKP Intercity przygotowało 36 dodatkowych pociągów ©Materiały prasowe

  W tym roku ferie dla wszystkich województw odbędą się w czterech terminach. Pierwsza tura zacznie się już w piątek 16 stycznia, a uczniowie z pięciu ostatnich regionów wrócą do szkół 1 marca. Na Pomorzu ferie zaczną się 2 lutego i potrwają do 15 lutego.

  Dodatkowe pociągi


  W czasie ferii pasażerowie będą mogli skorzystać z 36 dodatkowych pociągów PKP Intercity kursujących do popularnych miejscowości turystycznych m.in.: Wisły, Zakopanego czy Krynicy. Podczas szczytów przewozowych przewoźnik przygotuje również dodatkowe wagony.

  Przejazdy grupowe
  Za pomocą elektronicznego formularza można w łatwy sposób złożyć wniosek na przejazd grupowy na stronie www.przejazdygrupowe.intercity.pl.. Każda aplikacja rozpatrywana jest w maksymalnie dwa dni. Zainteresowani wyjazdami grupowymi złożyli na okres ferii 350 wniosków, a przewoźnik przygotował dla nich około 13 tysięcy miejsc. Najchętniej wybieranymi kierunkami wyjazdów są: Zakopane, Nowy Targ, Krynica oraz Bielsko Biała.

  - Na tegoroczne wyjazdy grup na zimowy wypoczynek otrzymaliśmy o 20 proc. więcej zgłoszeń niż w roku ubiegłym. Ze względu na duże zainteresowanie przygotowaliśmy ponad 40 proc. więcej miejsc – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

  Tańsze podróżowanie
  Rodziny mogą skorzystać np. ze zniżek gwarantowanych „Kartą Dużej Rodziny” czy „Biletu Rodzinnego”. Dla tych, którzy planują tylko wypad na weekend, PKP Intercity proponuje „Bilet Weekendowy” lub „Bilet Podróżnika”. Natomiast dzięki ofercie „Wcześniej Taniej” każdy, kto z wyprzedzeniem kupi bilet jednorazowy na połączenia krajowe otrzyma zniżkę sięgającą nawet 30 proc.

  Informacja na dworcach
  PKP Intercity zapewni również dodatkową informację na 18 największych dworcach w kraju. Informatorzy mobilni udzielą wsparcia pasażerom w czasie wyjazdów i powrotów z ferii w danym województwie. Informacje na temat rozkładu jazdy czy cen biletów można znaleźć również na stronie internetowej www.intercity.pl, na dworcach oraz dzwoniąc pod numer infolinii 19 757.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama