Gdańsk: Światowy Dzień Kota w Galerii Bałtyckiej (ZDJĘCIA)

  Gdańsk: Światowy Dzień Kota w Galerii Bałtyckiej (ZDJĘCIA)

  Anna Dąbrowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk: Światowy Dzień Kota w Galerii Bałtyckiej (ZDJĘCIA)
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Mehring

  Prążkowane, brązowe, kremowe albo w łaty, o krótkiej szorstkiej sierści lub o długiej i miękkiej. Chude i skoczne albo pulchne i najchętniej spędzające całe dnie w pozycji horyzontalnej. Kilkadziesiąt rasowych kotów można było podziwiać w niedzielę w Galerii Bałtyckiej podczas obchodów Światowego Dnia Kota. Dzień ten obchodzony jest 17 lutego we Włoszech i w Polsce.
  Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Entuzjaści tych zwierzaków, które podobno chodzą swoimi drogami, mieli okazję podpytać hodowców o pielęgnację i zwyczaje swoich kociaków, a także kupić dla nich gadżety do zabawy.

  - Ta impreza może być przydatna również dla hodowców, ponieważ mogą oni porozmawiać, wymienić się doświadczeniem czy odnowić stare znajomości - mówi Izolda Staszak, współorganizator imprezy.

  Podczas obchodów święta publiczność wybrała najpiękniejszego kota całej imprezy, a dzieci i młodzież wzięły udział w konkursach wiedzy o kotach. Szczególne zainteresowanie publiczności wzbudził pokaz karnawałowej mody kociej. Zwierzaki w kolorowych kubraczkach paradowały dumnie po scenie, prezentując kocie stroje.

  - Persy są niezwykle spokojne - większość czasu spędzają na spaniu, jedzeniu i korzystaniu z toalety. Uwielbiają ciepło, tulą się więc do człowieka pod kołdrą albo na rękach - mówi pani Paulina z jednej z gdańskich hodowli persów. - Są bardzo przyjazne, dlatego świetnie nadają się jako towarzystwo dla dzieci.

  Pani Irena z Gdańska swojego rexa kornwalijskiego ma od 10 lat. To kot w kolorze cappucino o krótkiej, karbowanej i miękkiej w dotyku sierści. - Koty tej rasy bardzo często łaszą się, przychodzą na kolana, ocierają się o człowieka. Z jednej strony to dla nich przyjemność, a z drugiej ogrzewają się, bo mają krótką sierść - tłumaczy pani Irena. - Rex kornwalijski to kot dowcipny w swoim zachowaniu. Bardzo żywy i chętny do zabawy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KvFufCbFqbbXA

   hyUFmJwikySr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 119 / 106

   liuXYH tecnjzkezpjk, [u**********xjipuarpbxhg.com/]xjipuarpbxhg[/url], [link=http://hunyurbfgyhi.com/]hunyurbfgyhi[/link], http://pqlpxmecaoah.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama