POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Straż pożarna w Kościerzynie ma nowy pojazd

  Straż pożarna w Kościerzynie ma nowy pojazd

  sura

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Straż pożarna w Kościerzynie ma nowy pojazd
  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie otrzymała na wyposażenie nowy pojazd marki Nissan Navara. Pojazd kosztował prawie 100 tys. zł, a jego zakup był możliwy jedynie dzięki wsparciu samorządów z terenu powiatu kościerskiego: wkład Gminy Kościerzyna wyniósł 30 tys. zł a wkład Miasta Kościerzyna to 20 tys. zł.
  Straż pożarna w Kościerzynie ma nowy pojazd
  Nowy pojazd będzie wykorzystywany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, głownie przez płetwonurków. Jest to samochód terenowy, z napędem na wszystkie koła, reduktorem oraz blokadą tylnej osi. Posiada przedział osobowy pozwalający na transport 5 ratowników a także przestrzeń ładunkową o powierzchni 2,3 m3, umożliwiającą przewóz wyposażenia niezbędnego do prowadzenia przez nurków działań ratowniczych i poszukiwawczych. Skrzynia ładunkowa posiada zabudowę chroniącą przewożony sprzęt od wpływa warunków atmosferycznych.
  Pojazd jest także wyposażony w hak holowniczy, dzięki czemu istnieje możliwość ciągnięcia przyczepy z pontonem ratowniczym. Pojazd, który do tej pory był używany przez nurków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego, przekazany zostanie do jednej z Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Kościerzyna.

  Zakup tego typu pojazdu był rzeczą niezbędną, bo poza sezonem to na Państwową Straż Pożarną spada główny ciężar działań w zakresie ratownictwa wodnego. Stąd też tak ważne jest posiadanie terenowego auta, które z jednej strony jest w stanie przewieźć ratowników i sprzęt, także łódź z pontonem, a z drugiej strony jest na tyle zwrotne, małe i posiadające takie właściwości trakcyjne które pozwalają mu na dotarcie nawet do brzegów jezior leżących z dala od dobrych dróg dojazdowych.

  Kościerska Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego prowadzi także działania na terenach powiatów sąsiednich: kartuskiego, bytowskiego, człuchowskiego, chojnickiego i starogardzkiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama