Gdańsk: Licealiści wzięli udział w grze "Przedsiębiorczość w...

  Gdańsk: Licealiści wzięli udział w grze "Przedsiębiorczość w terenie"

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zespół uczniów, reprezentujący Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, w składzie: Marcin Kobiela, Paulina Drewing, Magdalena Płotka, okazał się najlepszy w strategicznej grze "Przedsiębiorczość w terenie". Gra została zorganizowana przez Agencję Rozwoju Pomorza SA.
  Celem konkursu było przybliżenie młodzieży zagadnień z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości poprzez zabawę w formie miejskiej gry tematycznej. Zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez pięć godzin odwiedzały różne instytucje otoczenia biznesu na terenie całego Trójmiasta. W każdej instytucji zbierały punkty, odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki.

  Do udziału w grze zgłosiło się 35 zespołów z całego województwa pomorskiego.
  Osiem zespołów zostało wyłonionych na podstawie zadania rekrutacyjnego, w ramach którego uczniowie wcielili się w rolę doradców marszałka województwa pomorskiego i przedstawili swoje pomysły na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości wśród ludzi młodych.

  - Zależało nam na tym, by uświadomić młodym ludziom, że jeśli ma 20 lat i innowacyjny pomysł na biznes, to nie jest sam. Na terenie całego województwa pomorskiego funkcjonują instytucje, które chętnie pomogą młodym ludziom startującym w biznesie - powiedział Rafał Żabiński z Działu Rozwoju Przedsiębiorczości ARP SA.

  W ramach projektu przeprowadzono również warsztaty i szkolenia dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości z 20 pomorskich szkół. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama