POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Kuba Kozłowski szuka swojego genetycznego bliźniaka....

  Kuba Kozłowski szuka swojego genetycznego bliźniaka. 13-letni fan Lechii Gdańsk walczy z białaczką

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  O czym marzy przeciętny 13-latek? O nowym komputerze, telefonie, czasem o znalezieniu miłości. Kuba Kozłowski marzy o czymś innym. Bardzo chce znaleźć swojego... bliźniaka genetycznego. Chłopak walczy z białaczką bifenotypową i potrzebuje dawcy, dzięki któremu będzie miał szansę na pełne wyzdrowienie.
  13-letni Kuba walczy o zdrowie. By móc je odzyskać, musi znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, od którego będzie mógł otrzymać szpik

  13-letni Kuba walczy o zdrowie. By móc je odzyskać, musi znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, od którego będzie mógł otrzymać szpik ©Archiwum prywatne  Pod koniec listopada ubiegłego roku Kuba założył na Facebooku profil pod hasłem "Zostań dawcą szpiku". Zachęca na nim do oddawania krwi, a potem zamieszcza zdjęcia i filmiki z akcji. Do wczoraj zdobył blisko 1,1 tysiąca tzw. polubień, choć trudno określić, jak ta liczba przełożyła się na faktyczną liczbę kolejnych, potencjalnych dawców.

  - Kuba założył tę stronę z myślą o tym, by jak najwięcej osób zostało świadomymi dawcami szpiku. Chce też w ten sposób uświadamiać innym, jak jest to ważne i potrzebne - tłumaczy Kamila Kozłowska, mama chłopca.


  Chłopak zamierza prowadzić tę stronę nawet wtedy, gdy sam będzie już po przeszczepie, ponieważ ma ona pomóc także innym chorym osobom, które czekają na swoich dawców i niezbędne przeszczepy.

  Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Kuba dowiedział się, że znalazło się dla niego dwóch potencjalnych dawców. Aktualnie trwają jeszcze szczegółowe badania, by upewnić się, czy faktycznie mogą oni przekazać szpik.

  Kuba jest pacjentem Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
  By zostać potencjalnym dawcą szpiku, wystarczy zarejestrować się w domu, przez internet. Należy wejść na stronę fundacji DKMS i wypełnić formularz. Ta podpowie, jakie kolejne kroki należy podjąć.

  Więcej na ten temat przeczytasz w środowym (7.01.2015r. ) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo kupując e-wydanie gazety.

  k.grzenkowska@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kubba Kozłowski

   Alicja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   proszę skontaktować się z p. Małgosią Wołukanis-jej filmik-na NT -pomaga w białaczkach i czerniaku , a jej telefon jest na stronie Fundacji Promyk również-601918035-życzę powrotu do zdrowia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama