Gdynia: Komunikacja podczas otwarcia nowego stadionu Arki

  Gdynia: Komunikacja podczas otwarcia nowego stadionu Arki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sobotnia uroczystość otwarcia stadionu miejskiego w Gdyni wymaga zmian w organizacji ruchu drogowego. Zmotoryzowani mieszkańcy Trójmiasta muszą więc pamiętać, że obejmie ona rejon gdyńskich ulic: Małokackiej, Stryjskiej oraz Olimpijskiej.
  A więc po kolei. Ul. Małokacka będzie zamknięta dla normalnego ruchu drogowego. Zmieni się jej funkcja, gdyż będzie przeznaczona na miejsca parkingowe dla pojazdów kibiców. Ważna informacja jest też taka, że parkowanie na ul. Małokackiej dozwolone będzie po obu stronach jezdni. Jednak wjazd w celu zaparkowania pojazdów będzie możliwy tylko i wyłącznie od strony Witomina. Identycznie ma się sprawa, jeśli chodzi o wyjazd z ul. Małokackiej już po meczu. Będzie on możliwy jedynie w kierunku Witomina.

  W sobotę otwarcie stadionu w Gdyni (ZOBACZ ZDJĘCIA)

  Kierowcy muszą także pamiętać o tym, że dwie godziny przed rozpoczęciem uroczystości, czyli o godz. 16, nastąpi zamknięcie ul. Małokackiej (za ul. Konwaliową) oraz części ul. Stryjskiej (za ul. Halicką do ul. Olimpijskiej). Otwarcie tych arterii nastąpi natomiast pół godziny po zakończeniu meczu, czyli ok. godz. 20.45. W tym czasie nie będzie możliwy ruch pojazdów ul. Małokacką i Stryjską pomiędzy Witominem a al. Zwycięstwa, poza autobusami komunikacji miejskiej. Będą one kursowały normalnie. Dla tych, którzy będą w tym czasie podróżować autem w kierunku Witamina, wyznaczono objazd ul. Kielecką.

  Zmotoryzowani mieszkańcy Trójmiasta nie dostaną się w okolice stadionu miejskiego. Ul. Olimpijska i Wileńska wyznaczona będzie jako strefa piesza. Zostanie ona zamknięta na trzy godziny przed rozpoczęciem uroczystości, czyli o godz. 15.

  Kierowcy powinni więc zwracać szczególną uwagę na zmienione oznakowanie dróg w ciągu ulic Małokacka - Stryjska.

  Gdzie zaparkować?
  - wzdłuż ulicy Małokackiej (po obu stronach jezdni)
  - na parkingu pomiędzy Centrum Handlowym "Wzgórze" a Halą Sportowo-Widowiskową "Gdynia",
  - na drodze wewnętrznej wokół Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia".

  Dodatkowe autobusy!

  Bezpośrednio po zakończeniu meczu z pętli przy SKM Redłowo odjadą dodatkowe autobusy do wszystkich dzielnic miasta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama