Słupsk: 1 kwietnia wyłączą oświetlenie na obwodnicy?

  Słupsk: 1 kwietnia wyłączą oświetlenie na obwodnicy?

  Robert Gębuś

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeśli gmina Słupsk i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie dojdą do porozumienia w sprawie opłaty za oświetlenie obwodnicy, która przebiega przez tereny gminy, to 1 kwietnia na węźle w Redzikowie zapadną egipskie ciemności.
  GDDKiA dostała z Ministerstwa Infrastruktury zielone światło i masowo wypowiedziała umowy z dostawcami energii na oświetlenie dróg. Tym samym obowiązek pokrycia kosztów energii dostarczanej do przydrożnych lamp spadł na samorządy.

  - Większość gmin się na to godzi - twierdzi Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA. - Tylko z gminą Słupsk nie możemy się porozumieć. Jeśli to się nie zmieni, to z dniem 1 kwietnia zgaśnie światło na węźle Redzikowo.


  Wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Wójt gminy Słupsk Mariusz Chmiel konsekwentnie odmawia przejęcia oświetlenia.

  - Otrzymałem pismo od GDDKiA - potwierdza Mariusz Chmiel. - Jednak dalej uważam, że za światło na należącej do GDDKiA drodze powinna płacić generalna dyrekcja. To nie jest moja droga, tylko GDDKiA. Jeśli zdecydują się wyłączyć oświetlenie na swojej drodze, to trudno - kwituje.

  Rachunek za prąd zużyty w lampach na terenie gminy Słupsk, tylko do końca grudnia, wyniósł 13 700 zł.

  - Zamierzamy obciążyć nim gminę - informuje Michalski.

  Przypomnijmy, że spór o to, kto ma płacić za oświetlenie obwodnicy, rozgorzał jeszcze przed oddaniem drogi do użytku. Gmina Słupsk zdecydowanie odmówiła przejęcia oświetlenia drogi.

  - Dotychczas za oświetlenie swoich dróg płaciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Teraz państwo szuka pieniędzy i dlatego zmienia interpretację prawa tak, by za oświetlenie płaciły samorządy - uważa Chmiel.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama