Gdynia: Duże pieniądze na budowę tras rowerowych

  Gdynia: Duże pieniądze na budowę tras rowerowych

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdynia: Duże pieniądze na budowę tras rowerowych
  Mieszkańcy północnych dzielnic Gdyni będą mieli w końcu możliwość bezkolizyjnego dojazdu rowerem do centrum. Wszystko to dzięki niezwykle ambitnemu planowi rozwoju tras rowerowych, który sporządzili gdyńscy samorządowcy.
  Gdynia: Duże pieniądze na budowę tras rowerowych
  Tylko w tym roku urzędnicy chcą wydać aż 18 mln zł na budowę nowych tras i przebudowę już istniejących. Dla zobrazowania - to dwa razy więcej pieniędzy niż w ubiegłorocznym budżecie Gdyni przeznaczono na remonty lokalnych ulic. Inwestycje w komunikację rowerową na taką skalę są możliwe m.in. dzięki 8 mln zł dotacji, jaką samorząd uzyskał z UE.

  W pierwszej kolejności, już wiosną, dokończona zostanie trasa dla rowerów wzdłuż ul.
  Rdestowej na Dąbrowie. Finalizowany jest także przetarg na odcinek trasy wzdłuż al. Zwycięstwa, od stacji SKM Wzgórze Św. Maksymiliana w stronę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Najbardziej ambitną inwestycją, którą już szykują samorządowcy, jest jednak wybudowanie drogi dla rowerów od skrzyżowania ul. Unruga z ul. Kwiatkowskiego na Obłużu do ul. Janka Wiśniewskiego. Trzystumetrowy fragment tej trasy będzie biegł po kładce nad ziemią, bo nie ma innej możliwości, aby przebić się przez portowe tereny przemysłowe, w tym linię kolejową.

  - Budowa tej trasy w połączeniu z planowanym do realizacji, dwukilometrowym fragmentem drogi dla rowerów wzdłuż ul. Unruga, a także projektowaną trasą wzdłuż ul. Chylońskiej i Puckiej, spowoduje, iż mieszkańcy północnych dzielnic Gdyni będą mogli dojechać rowerem do ul. Morskiej - mówi Marcin Wołek, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej. - Od tej ulicy natomiast nie ma już przeszkód, aby zmierzać dalej do Śródmieścia. Konieczne jest jednak rozpoczęcie remontów fragmentów trasy rowerowej wzdłuż ul. Morskiej, by podnieść komfort jazdy. Inwestycje te są więc bardzo ważne.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fajowo

   cyklistka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 64

   no to trzymam kciucki...bo właśnie chcę zamieszkać na Obłużu a do pracy jeździć rowerkiem ;-)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama