POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Wybory na Pomorzu. W dziewięciu miastach i gminach na...

  Wybory na Pomorzu. W dziewięciu miastach i gminach na Pomorzu jeszcze powalczą o mandaty radnych

  Bartosz Cirocki

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wybory na Pomorzu. W dziewięciu miastach i gminach na Pomorzu jeszcze powalczą o mandaty radnych

  ©archiwum db

  Tam, gdzie kandydaci wybrani na radnych w okręgach jednomandatowych z różnych przyczyn nie objęli funkcji lub z nich zrezygnowali, konieczne będą ponowne głosowania. Wojewoda pomorski zarządził już dziewięć wyborów uzupełniających.
  Wybory na Pomorzu. W dziewięciu miastach i gminach na Pomorzu jeszcze powalczą o mandaty radnych

  ©archiwum db

  22 lutego do urn pójdą mieszkańcy Okręgu Wyborczego nr 1 w gminie Kaliska, by uzupełnić wakat w radzie po wójcie. 15 marca to samo czeka okręgi, z których mandat zdobyli zwycięzcy II tury wyborów na wójta i burmistrza w sześciu samorządach: Żukowie, Władysławowie, Kartuzach, Rumi, Kościerzynie i Chmielnie.

  Kolejne uzupełniające wybory wyznaczono na 22 marca. W Malborku w związku z objęciem funkcji wiceburmistrza mandat złożył Jan Wilk i do urn pójdą wyborcy z tamtejszego okręgu nr 5. Przez niedopatrzenie Roberta Jaszczuka konieczne będą ponowne wybory również w Ostaszewie.
  - Robert Jaszczuk jest członkiem Korpusu Służby Cywilnej, a ustawa zabrania jego członkom pełnienia funkcji radnych - tłumaczy Wojciech Wycichowski, przewodniczący Rady Gminy Ostaszewo. - Nie dopatrzył się tego, gdy decydował się kandydować, więc na sesji przed świętami podjęliśmy uchwałę wygaszającą jego mandat.

  Czytaj też: Wybory samorządowe 2014. Będzie dogrywka w Kosakowie?

  Choć na mniejszą skalę, to wyborcza machina rusza od nowa zgodnie z wyznaczonymi przez wojewodę kalendarzami wyborczymi. W Kaliskach minął już termin przyjmowania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych. Ich reprezentanci mogą rejestrować się jako kandydaci na radnych do 13 stycznia. W gminach, gdzie elekcje zarządzono na 15 marca, komisarza o założeniu komitetu powiadomić należy do 5 stycznia włącznie, w Ostaszewie i Malborku - do 12 stycznia.

  - Zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego może być dostarczone komisarzowi wyborczemu przez pełnomocnika wyborczego, osobę pisemnie upoważnioną przez pełnomocnika wyborczego lub za pośrednictwem poczty - wskazuje w informacjach komisarz wyborczy Irma Kulm. We wszystkich przypadkach dodaje, że zawiadomienie o utworzeniu KWW nie wymaga zebrania podpisów.

  Wprawdzie w lutym i marcu głosować pójdą tylko wyborcy z konkretnych okręgów, jednak swoje kandydatury w danym rejonie zgłaszać mogą mieszkańcy całych miast i gmin posiadający bierne prawo wyborcze. Ponowne elekcje są więc szansą dla wszystkich tych, którym nie powiodło się w wyborach z 16 listopada na powrót do lokalnej polityki.

  Współpraca: T. Chudzyńśki  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   psl-owcy/zsl /

   adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   to komunistyczna szumowina fałszuje wybory

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wycichowski

   analfabeta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nazwiska wam się w artykule nie zgadzają .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory sfalszowane....

   bak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Falszerstwo to sa wlasciwe slowa na wybory samorzadowe z 2014r.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama