Zylc podbije Europę

  Zylc podbije Europę

  Krzysztof Miśdzioł Roman Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kaszubski "zylc" czyli galaretka mięsna we Włoszech? Czemu nie! Z takimi i podobnymi potrawami młodzież z powiatu puckiego wybiera się do Italii, by dowiedzieć się, jak wpisać je na listę produktów regionalnych.
  - Włosi mają olbrzymie doświadczenia w promowaniu swych tradycyjnych potraw - mówi Iwona Domachowska, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie. - Warto podpatrzyć, w jaki sposób przeprowadza się procedury zgłaszania produktów typowych dla danego regionu do katalogu, dzięki któremu te smakowitości stają się rozpoznawalne w całej Europie. Wszyscy już znają tradycyjne oscypki. Dlaczego Europa nie ma zajadać się daniami z Kaszub? Mamy się czym pochwalić. Może wówczas więcej turystów zechce odwiedzić nasz region.
  W ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci realizowany jest projekt "Produkt regionalny - drogą do promocji regionu". Z powiatu puckiego uczestniczą w nim szkoły z Kłanina i Rzucewa. Z każdej z tych placówek do Włoch wyjedzie 15 uczniów.
  - W ramach zdobywania umiejętności będą m.in. pracować w restauracjach i hotelach w rejonie Rimini - informuje Iwona Domachowska.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo