Sylwestrowy Konkurs Butelkowy 2014 w Gdańsku. Do wygrania...

  Sylwestrowy Konkurs Butelkowy 2014 w Gdańsku. Do wygrania cenne nagrody! [ZASADY]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zebrane butelki trafią na wysypisko w Szadółkach

  Zebrane butelki trafią na wysypisko w Szadółkach ©Tomasz Bołt

  Rada Miasta Gdańska już po raz ósmy organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”, którego celem jest zachęcenie mieszkańców Gdańska do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej.
  Zebrane butelki trafią na wysypisko w Szadółkach

  Zebrane butelki trafią na wysypisko w Szadółkach ©Tomasz Bołt

  31 grudnia 2014 na Targu Węglowym w Gdańsku, wieczór sylwestrowy rozpocznie się o godzinie 20.45. Gdańszczanie będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wygrywać nagrody.

  Czytaj więcej na temat zabawy sylwestrowej 2014/2015 w Gdańsku

  Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy od 31 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r.
  wrzucić do oznakowanych, zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym) szklane butelki po napojach, którymi będziemy witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu.

  - Wiadomo, że wyrzucone czy potłuczone podczas Sylwestra butelki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Dzięki konkursowi nie tylko uczymy ekologii i segregacji śmieci, ale przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo, bo na ulicach znaleźć będzie można znacznie mniej rozbitych butelek - mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

  Zobacz gdzie na Pomorzu organizowane są zabawy sylwestrowe 2014/2015 pod chmurką  W konkursie będą mogły wziąć udział nie tylko osoby bawiące się na Targu Węglowym podczas wielkiego muzycznego wydarzenia kończącego rok 2014 - na plenerowym Koncercie Sylwestrowym - ale wszyscy mieszkańcy Gdańska.

  - Rok temu rozszerzyliśmy konkurs o hasło reklamowe dla Zakładu Utylizacyjnego - dodaje Bogdan Oleszek. W tym roku dodaliśmy jeszcze mini konkurs fotograficzny poprzez zrobienie sobie tzw. zdjęcia „selfie”.

  Nagrody wygrać będą mogły również osoby, które zrobią sobie zdjęcia (tzw. selfie) w dniach 31 grudnia 2014 - 1 stycznia 2015 roku, gdy wrzucają do pojemnika na szkło należącego do Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o. - szklaną butelkę i prześlą je mailem na adres czystygdansk@gdansk.gda.pl.

  Pojemniki znajdują się na terenie całego Gdańska. Jest ich prawie 1400, a ich lokalizacje wskazane są TUTAJ >>>.

  Sylwestrowy Konkurs Butelkowy 2014 - nagrody:


  • Wrzucając do pojemników pustą butelkę można wygrać: miejski rower, odtwarzacz blu-ray 3D, smartfony, 7’ tablety.
  • Dodatkową nagrodę - bon o wartości 500 zł na sprzęt sportowy ufundowany przez Zakład Utylizacyjny - można będzie zdobyć wymyślając hasło promujące ideę selektywnego zbierania odpadów.
  • Autor najoryginalniejszego zdjęcia promującego segregację odpadów i swoją proekologiczną postawę również otrzyma nagrodę w postaci bonu na sprzęt sportowy ufundowany przez Zakład Utylizacyjny o wartości 300 zł.

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo