POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Gdynia: Policjanci uratowali życie kierowcy, który zasłabł...

  Gdynia: Policjanci uratowali życie kierowcy, który zasłabł za kierownicą

  aniz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratunkowej uratowali życie 70-letniemu mężczyźnie, które zasłabł za kierownicą pojazdu.
  Gdynia: Policjanci uratowali życie kierowcy, który zasłabł za kierownicą

  ©KMP Gdynia

  Policjantów zaalarmowali świadkowie zdarzenia, którzy byli przekonani, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą. Mundurowi szybko ocenili, że to nie alkohol, a zły stan zdrowia mężczyzny był przyczyną utraty panowania nad pojazdem.

  Funkcjonariusze wybili szybę, a po wejściu do pojazdu udzielili kierowcy pomocy, między innymi poprzez udrożnienie dróg oddechowych. Dzięki policyjnej interwencji 70-latek karetką pogotowia trafił do szpitala.

  21 grudnia około godziny 14 dyżurny gdyńskiej komendy został zaalarmowany, że na ulicy Morskiej w okolicy Estakady znajduje się nietrzeźwy kierowca. Świadkowie widzieli niecodzienne manewry peugeota, który po utracie panowania zatrzymał się na chodniku. Pierwszy na miejscu zdarzenia zjawił się zmotoryzowany patrol z komisariatu w Chyloni.

  Policjanci natychmiast zorientowali się, że kierowca nie jest nietrzeźwy, ocenili, że to choroba spowodowała utratę panowania nad pojazdem.

  Aby udzielić pomocy mężczyźnie policjanci wybili boczną szybę, ponieważ drzwi auta były zablokowane. Dzięki posiadanym umiejętnościom, natychmiast przystąpili do udzielania pomocy, między innymi udrożnili choremu drogi oddechowe i odchylili fotel w pozycji leżącej. Do przyjazdu załogi Pogotowia Ratunkowego kontrolowali stan zdrowia 70-letniego kierowcy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie tak było

   Swiadek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Chyba to nie pierwsi byli policjanci tylko świadkowie, którzy pomagali ofierze na samym początku. To świadkowie zadzwonili po karetkę nie policjanci, świadkowie tez pomagali wynieść poszkodowanego...rozwiń całość

   Chyba to nie pierwsi byli policjanci tylko świadkowie, którzy pomagali ofierze na samym początku. To świadkowie zadzwonili po karetkę nie policjanci, świadkowie tez pomagali wynieść poszkodowanego z samochodu Więc artykuł troszkę jest naciągnięty co do bohaterów policjantów. Ale ten kto widział ten wie jak było na prawdę. Może dziennikarze powinni dotrzeć do świadków by dowiedzieć się jak to było na prawdę. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ci co dzwonili, tylko to potrafią zrobić.

   Gdańszczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   A już udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej to za wysokie progi. Gamonie potrafią się tylko przyglądać z rozdziawioną gębą, bo szarych komórek brak jak człowiekowi pomóc.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama