Sylwester 2014/2015 z Polsatem w Gdyni. Zmiana organizacji...

  Sylwester 2014/2015 z Polsatem w Gdyni. Zmiana organizacji ruchu i komunikacji [MAPA,PLAN IMPREZY]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sylwester 2014/2015 z Polsatem w Gdyni. Zmiana organizacji ruchu i komunikacji [MAPA,PLAN IMPREZY]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  W związku z Sylwestrem z Polsatem organizowanym na Skwerze Kościuszki w Gdyni wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i komunikacji przed i podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów.
  Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni poinformował, że w związku z imprezą Sylwester z Polsatem, od 29 grudnia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w okolicy Skweru Kościuszki.

  Od 29 grudnia (godz. 00:01) do 30 grudnia (godz. 8:00) z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Żeromskiego. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ul.
  Waszyngtona wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczas obowiązującego). Wyjazd ze „ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 15 do budynku nr 19) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Borchardta lub ul. Waszyngtona. Natomiast wjazd na powyższy odcinek Skweru Kościuszki odbywać się będzie ulicami Armii Krajowej i Borchardta. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Borchardta do budynku nr 15-19 wprowadzony zostanie tymczasowy ruch dwukierunkowy na dotychczasowej jezdni jednokierunkowej. Wyjazd z ul. Żeromskiego oraz ze „ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 14 do budynku nr 26) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Waszyngtona. W tym terminie z ul. 10-go Lutego na ul. Świętojańską możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo i w lewo. Z ul. Świętojańskiej dojazd do Skweru Kościuszki przebiegać będzie objazdem ul. Armii Krajowej lub ul. Pułaskiego, ul. Żeromskiego, ul. Waszyngtona.

  Zobacz też: Sylwester z Polsatem 2014/2015 w Gdyni. Muzyczny rejs dookoła świata [NIEZBĘDNIK]


  Od 30 grudnia (godz. 8:00) do 31 grudnia (godz. 14:00) z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona. Zamknięte zostaną również „ślepe" odcinki Skweru Kościuszki zlokalizowane pomiędzy ul. Żeromskiego, a ul. Świętojańską oraz ul. Borchardta, a ul. Świętojańską. Ruch kołowy wyłączony zostanie również z ul. Żeromskiego i ul. Borchardta.
  W dniu 31 grudnia na Skwerze Kościuszki i ul. Żeromskiego obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów. Do godz. 14:00 dnia 31 grudnia dojazd na Skwer Kościuszki możliwy będzie ulicą Waszyngtona. Wyjazd ze Skweru Kościuszki odbywać się będzie wyłącznie ul. Waszyngtona.


  od 31 grudnia (godz. 14:00) do 1 stycznia 2015 r. (godz. 14:00)
  od godz. 14:00 dnia 31 grudnia z ruchu kołowego wyłączone zostaną następujące ulice:
  - Skwer Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona,
  - ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Pułaskiego do Skweru Kościuszki,
  - ul. Borchardta na odcinku od ul. Armii Krajowej do Skweru Kościuszki,
  - ul. Świętojańska na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Starowiejskiej,
  - ul. 10-go Lutego na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV,
  - ul. Abrahama na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Batorego,
  - ul. Zygmunta Augusta na odcinku od ul. 10- go Lutego do ul. Starowiejskiej,
  - ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętojańską do Zawiszy Czarnego,
  - ul. Baduszkowej,
  - ul. Zygmuntowska.

  Kierowcy proszeni są o usunięcie własnych pojazdów od dnia 29.XII (godz. 8:00) ze Skweru Kościuszki i ul. Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w stronę Skweru), oraz dnia 30.XII (godz. 8:00) z następujących ulic: 10 lutego (od ul. Władysława IV w stronę Skweru Kościuszki), Świętojańskiej (od Starowiejskiej do Armii Krajowej), Abrahama (od Starowiejskiej do Batorego), Zygmunta Augusta.

  Dodatkowo od godz. 18:00 dnia 31.12 do godz. 8:00 dnia 01.01 zamknięta dla ruchu będzie ul. Starowiejska od skrzyżowania z ul. Władysława IV do ul. Świętojańskiej.


  Od 1 stycznia (godz. 14:00) do 5 stycznia (godz. 24:00) z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Wygrodzona zostanie część powierzchni jezdni przed Pomnikiem-Płytą Marynarza oraz fragment jezdni jednokierunkowego odcinka Skweru Kościuszki prowadzącego ruch od strony skrzyżowania z ul. Jerzego Waszyngtona w kierunku skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego. W ww. okresie zachowane zostaną wszystkie relacje ruchu w obszarze objętym zmianami (występować będą jedynie lokalne przewężenia przekroju ulic).

  Zarząd dróg apeluje również, aby w związku z imprezą "Sylwestrowa Moc Przebojów" zrezygnować z samochodów i korzystać z komunikacji miejskiej.


  Komunikacja miejska w noc sylwestrową w Gdyni  W dniu 31 grudnia 2014 r. obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej.


  W związku z nocą sylwestrową i koncertem, który odbędzie się na Skwerze Kościuszki w Gdyni, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

  Od godz. 14. nie będą obowiązywać przystanki znajdujące się na terenie imprezy: „Skwer Kościuszki - InfoBox 02" przy ul. Świętojańskiej w kierunku Karwin i Cisowy oraz „Skwer Kościuszki - InfoBox 04" przy ul. 10 Lutego w kierunku Cisowy i Chyloni.

  Od godz. 16. w dniu 31 grudnia do godz. 8. w dniu 1 stycznia 2014 r., zamknięte będzie skrzyżowanie ul. 10 Lutego i Świętojańskiej. W tym czasie zmienione zostają trasy linii trolejbusowych: 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 710, autobusowych dziennych: 204, 282, 700 oraz nocnych N10, N20, N30, N40 i N94.

  Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji w Sylwestra w Gdyni: Zmiany tras na noc sylwestrową w Gdyni

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama