NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gdańsk. Żądał pieniędzy za ochronę i wpadł

  Gdańsk. Żądał pieniędzy za ochronę i wpadł

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do policyjnego aresztu trafił 18-latek z Gdańska, który chciał wymusić od swojego 17-letniego kolegi pieniądze w zamian za ochronę wmawiając mu, że ktoś chce go pobić. Sprawa wyszła na jaw, gdy o wszystkim dowiedział się ojciec pokrzywdzonego. Mężczyzna przyprowadził 18-latka do komisariatu. Sprawą zajęli się kryminalni z Osowy.
  Wczoraj do komisariatu w Osowie zgłosił się mieszkaniec Gdańska, który poinformował dyżurnego, że przyprowadził 18-letniego chłopaka, który dręczy jego syna.

  Sprawą zajęli się kryminalni którzy ustalili, że 18-letni chłopak od dwóch dni kontaktował się telefonicznie z 17-letnim synem zgłaszającego i wmawiał mu, że ktoś chce go pobić. 18-latek zaoferował mu, że jeżeli dostanie 20 zł. to nic mu się nie stanie.

  17-latek zgodził się i zapłacił określoną kwotę pieniędzy. Wczoraj 18-letni gdańszczanin ponownie skontaktował się z pokrzywdzonym. Tym razem zażądał od niego 35 zł za tzw. ochronę. Nastolatkowie umówili się na przystanku. Rozmowie przysłuchiwał się ojciec 17-latka. Gdy usłyszał o czym rozmawiają nastolatkowie, przyprowadził kolegę syna do komisariatu policji.

  Policjanci przesłuchali 18-latka. Jak się okazało, chłopak wymyślił całą historię aby zarobić w ten sposób pieniądze. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał się karze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama