Rafał Dadej idzie wzdłuż brzegu Bałtyku dla chorych maluchów...

  Rafał Dadej idzie wzdłuż brzegu Bałtyku dla chorych maluchów [ZDJĘCIA, FILM]

  Irena Łaszyn

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  - Otrzymałem dar organizacji i zachęcania ludzi do działań. Uważam, że mam moralny obowiązek wykorzystania tego nie tylko dla siebie - mówi Rafał Da
  1/4
  przejdź do galerii

  - Otrzymałem dar organizacji i zachęcania ludzi do działań. Uważam, że mam moralny obowiązek wykorzystania tego nie tylko dla siebie - mówi Rafał Dadej ©Archiwum prywatne

  Podróżnik z Gdańska Rafał Dadej rozpoczął wczoraj swoją wędrówkę wzdłuż polskiego brzegu Bałtyku. Wszystko po to, by pomagać innym.
  Gdy większość z nas delektowała się świątecznymi przysmakami w towarzystwie choinki i bliskich, Rafał Dadej, prezes Fundacji Trzeba Marzyć, zmagał się z porywistym wiatrem gdzieś między Świnoujściem a Międzyzdrojami.  W piątek, około godziny 9, rozpoczął bowiem swój samotny marsz brzegiem morza, żeby zebrać pieniądze dla ciężko chorych dzieci i pomóc im spełnić marzenia. Podopieczni fundacji to pacjenci Kliniki Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku, akcja odbywa się pod hasłem "Piaskiem w raka".

  - Muszę pokonać, z plecakiem i namiotem na grzbiecie około 550 kilometrów - tłumaczy pan Rafał. - Przejście od granicy zachodniej do wschodniej zajmie mi kilkanaście dni. Będę spał na plaży i odżywiał się liofilizatami.

  "Dasz radę Dadej", "Tak trzymaj", "Ciepłego namiotu" - życzyli mu mali pacjenci i przyjaciele, dołączając film z dedykacją "Ty dla nas, my dla Ciebie". - Oczywiście, że dam radę, choć temperatura spadła poniżej zera i jestem zupełnie sam - zapewnia Rafał Dadej. - Ostatnio, mimo rozlicznych obowiązków zawodowych i pracy w wolontariacie, sporo trenowałem i… nawet spędziłem noc na balkonie.

  W Trójmieście planuje być 6 stycznia, potem ruszy w stronę Piasków. Już teraz namawia bliższych i dalszych znajomych na wspólny spacer.

  Fundacja istnieje od ośmiu lat, w tym czasie spełniła ponad 500 marzeń. Zimowy marsz brzegiem Bałtyku dedykowany jest Julce, Wojtusiowi i Kacperkowi, którzy marzą o różnych bajkowych przygodach, ale najbardziej o wyjeździe do Disneylandu. Wolontariusze twierdzą, że spełnianie takich życzeń to dawanie nadziei. Bo dziecko myśli: Skoro można odwiedzić Buzza i Chudego, to i wyzdrowieć można.

  Przypominamy, że każdy z nas może chorym dzieciom pomóc, "kupując" przynajmniej jeden kilometr marszu. Kosztuje to tylko 10 złotych. Wystarczy wpłacić pieniądze na konto Fundacji Trzeba Marzyć: PKO BP SA: 56 1020 1853 0000 9902 0096 4049.

  "Dziennik Bałtycki" objął akcję Rafała Dadeja patronatem medialnym.

  Marsz Rafała Dadeja można śledzić na facebookowym profilu Fundacji Trzeba Marzyć


  i.laszyn@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skleroza?

  tolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  a pamiętasz, jak reprezentowałeś mariolke aby nie zaplacic za prace budowlane, że nie daliśmy ludziom wypłat, bo tak dobrze "negocjowałeś" ???? za te kase, to rownik byś z buta strzelił.... :(...rozwiń całość

  a pamiętasz, jak reprezentowałeś mariolke aby nie zaplacic za prace budowlane, że nie daliśmy ludziom wypłat, bo tak dobrze "negocjowałeś" ???? za te kase, to rownik byś z buta strzelił.... :( niepowodzenia życzę!!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo