28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Głodzeniem zwierząt zajął się teraz sąd

  Głodzeniem zwierząt zajął się teraz sąd

  Natasza Jatczyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Sądzie Rejonowym w Braniewie toczy się rozprawa przeciwko obywatelowi niemieckiemu, który prowadzi gospodarstwo rolne w Cielętniku. Sprawa dotyczy złego traktowania zwierząt gospodarskich i trafiła na wokandę dzięki interwencji tutejszych miłośników zwierząt. Chcą oni, by zwierzęta zostały odebrane właścicielowi.
  - Podczas naszej ubiegłorocznej wizyty w tym gospodarstwie zwierzaki nie miały paszy ani wody - po prostu padały z głodu tam, gdzie stały. Boimy się, że w tym roku będzie tak samo - tłumaczy Halina Chybińska, prezes fromborskiego koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Wystosowaliśmy w tej sprawie pismo do wójta gminy Braniewo. Niestety, nie przychylił się on do naszej prośby, twierdząc, że obecnie hodowla jest zadbana i że sam zainteresowany przyrzekł poprawę.

  Faktycznie, samorząd nie podziela obaw towarzystwa.

  - Poczekamy na wyrok sądu. Nie ma podstaw, żeby przychylić się do prośby towarzystwa - mówi Wincenty Przyborowski, wójt gminy Braniewo.

  Sprawa, która trafiła na wokandę braniewskiego sądu, jest kolejną dotyczącą właściciela gospodarstwa w podbraniewskiej wsi.

  Wcześniej skargę złożyli m.in. policja i powiatowy lekarz weterynarii. Dotychczasowe postępowania przeciwko obywatelowi niemieckiemu były umarzane.

  Zdaniem właściciela, zwierzęta mają się dobrze.

  - Aktualnie utrzymuję w gospodarstwie 28 sztuk bydła, 23 owce, 15 koni i 3 psy. Wszystkie mają pod dostatkiem paszy oraz dostęp do wody - czytamy w protokole z rozmowy przeprowadzonej z nim przez inspektora Urzędu Gminy w Braniewie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo