Subiektywny ranking. Okres żniw gwiazd betlejemskich

  Subiektywny ranking. Okres żniw gwiazd betlejemskich

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Subiektywny ranking Tomasz Rozwadowskiego.
  Tomasz Rozwadowski

  Tomasz Rozwadowski ©archiwum DB

  1. Zapowiadany powrót tygodnia: Sylwia Gruchała. Słynna polska florecistka powiedziała w wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego", że ma zamiar częściej pojawiać się w rodzinnym Gdańsku. Jeśli dodać jeszcze, iż celem wizyt będzie prowadzenie szkoły szermierczej dla dzieci z biednych rodzin, radość tym większa.

  2. Suma tygodnia: 1160 zł. Tyle według statystyki ma wydać przeciętny Polak na święta Bożego Narodzenia. To całkiem niemały stosik grosza, dla wielu rodaków będący kwotą przewyższającą ich miesięczne zarobki na rękę. Będąc w grupie tych, którzy wydadzą zdecydowanie mniej, na przemian czuję niepokój i satysfakcję. Skąpy czy gospodarny?

  3. Zmechanizowany tygodnia: ppłk Radosław Wojciechowicz. Dzielny oficer Wojska Polskiego objął kilka dni temu dowództwo 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. Gorąco życzę mu, by swoje umiejętności dowódcze miał okazję szlifować tylko i wyłącznie podczas manewrów na poligonach. Pozdrowienia od pacyfisty dla militarysty.

  4. Cytat tygodnia: "Nie przyjąłem żadnej korzyści w postaci wykopania dziury na mojej działce". Oświadcza wybrany dopiero co na kolejną kadencję prezydent Sopotu Jacek Karnowski, od paru ładnych lat nie mogący wywikłać się z problemów prawnych. Dzięki nadludzkiej wytrwałości prokuratury niegdysiejsza "afera sopocka" zmienia się w prawdziwą szopkę. W święta jak znalazł.

  5. Stary/nowy tygodnia: Mirosław Czapla. Po miesiącu powyborczego impasu w powiecie malborskim powstała koalicja, która wybrała na funkcję starosty smorządowca piastującego to stanowisko przez dwie poprzednie kadencje. Oczywiście lokalny PiS nie kryje swojego niezadowolenia, ale zadowolony lokalny PiS nie jest na Pomorzu częstym zjawiskiem.

  6. Namaszczony tygodnia: Adam Mandziara. Człowiek, który dotychczas był w piłkarskiej Lechii Gdańsk prokurentem, czyli rodzajem szarej eminencji, stał się oficjalnie prezesem klubu. Czy będzie zapisany w zawikłanej historii gdańskiego futbolu złotymi zgłoskami, pokaże czas. Osobiście należę do tych, którzy nie wróżą mu wielkich sukcesów.

  7. Kolędnica tygodnia: Beata Kozidrak. Nieśmiertelna wokalistka nieśmiertelnego zespołu Bajm znalazła się wśród gwiazd kolędowego koncertu na Długim Targu. Pozostałymi gwiazdami betlejemskimi były Halina Młynkowa i zespół Blue Cafe.

  8. Nieliczne tygodnia: nieoznakowane rejestratory jazdy. Na terenie Pomorza staną trzy nieoznakowane fotoradary, w Mostach, Luzinie i Miszewie. W całej Polsce będzie ich tylko 20. Miejmy nadzieję, że to początek końca dzikich radarów ustawianych na zasadzie widzimisię lokalnych komendantów Straży Gminnych lub Miejskich.

  9. Plaga tygodnia:
  hotspoty. Ostatnio w całym regionie pojawiły się setki mikroskopijnych saloników gier. Służba celna już od pewnego czasu chce im powiedzieć: game over.

  10. Okrutni tygodnia: radni powiatowi w Starogardzie Gd. Powiatowi rajcy nie podwyższyli sumy uposażenia staroście Leszkowi Burczykowi. Włodarzowi w nowej kadencji pozostanie znów comiesięcznie przyjmować marną sumę 12 296 zł brutto.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama