Władysławowo. Trzy miesiące aresztu dla wlamywacza

  Władysławowo. Trzy miesiące aresztu dla wlamywacza

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Dzisiaj sąd aresztował na trzy miesiące 33-letniego mieszkańca Władysławowa. Podejrzany zatrzymany został w miniony piątek pod zarzutem kradzieży i włamań na terenie gminy Władysławowo.
  Jak ustalili funkcjonariusze operacyjni puckiej komendy 33-latek w okresie od września 2010 roku do lutego br. z przewodów elektrycznych okradł pole namiotowe na Półwyspie Helskim oraz włamał się do trzech obiektów na terenie gm. Władysławowo.

  Były to: lokal gastronomiczny oraz dwie piwnice w blokach. Młodszy uczestniczył w dwóch ostatnich włamaniach dokonanych w tym miesiącu. Skradzione mienie w postaci m.in. przewodów elektrycznych, wyposażenia baru, złomu miedzianego oszacowano na kwotę ponad 16 tys. złotych. Skradzione elementy sprzedawane były w skupie złomu.

  Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. 33-latek odpowie również za dokonanie kradzieży mienia.

  Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, za usiłowanie grozi taka sama odpowiedzialność, natomiast za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama