POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Trzy foki z Helu są w ciąży. Młode urodzą się na przełomie...

  Trzy foki z Helu są w ciąży. Młode urodzą się na przełomie lutego i marca

  nie

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W przyszłym roku w helskim fokarium pojawią się małe foki. Jak poinformowali pracownicy placówki, trzy samice są w ciąży.
  Trzy foki z Helu są w ciąży. Młode urodzą się na przełomie lutego i marca

  ©WWF/ Archiwum

  - Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, foki urodzą się na przełomie lutego i marca - informuje Katarzyna Pietrasik z WWF Polska. - Ich ojcem jest Bubas, samiec, który znajduje się pod opieką helskiego fokarium od 2005 roku. Wciąż też czekamy na pierwsze udokumentowane narodziny foki szarej w naturze, na polskim wybrzeżu Bałtyku. Dotychczas dzięki działalność Błękitnego Patrolu WWF otrzymywaliśmy zgłoszenia o szczeniętach fok szarych obserwowanych przez nich w czasie inspekcji wybrzeża. Raporty i informacje uzyskane dzięki terenowej działalności wolontariuszy wskazują na obecność na naszym wybrzeżu młodych, a nawet bardzo młodych osobników w szczenięcym futrze, jednak do tej pory nie udało nam się udokumentować narodzin foki szarej na naszym wybrzeżu.


  Jak dodaje Katarzyna Pietrasik, młode foki po około trzech miesiącach spędzonych w fokarium, zostaną wypuszczone do Bałtyku. Wiadomo już, że zwierzęta otrzymają imiona na literę "N".

  - Każda z wypuszczonych fok zostanie wyposażona w specjalny nadajnik. Urządzenie to pozwoli śledzić ich wędrówki przez pierwsze około pół roku. Foki z poprzednich roczników mogliśmy obserwować na specjalnej mapie umieszczonej na stronie www.wedrowkifok.wwf.pl.

  WWF Polska przypomina, że każdą obserwację foki żywej lub martwej należy niezwłocznie zgłaszać do Błękitnego Patrolu WWF, dzwoniąc pod numer 795 536 009 lub do Stacji Morskiej IOUG w Helu, numer 601 889 940.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama