NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Słupsk. Prezes PKS

  Słupsk. Prezes PKS został odwołany

  KT

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Rada nadzorcza słupskiego PKS odwołała Mirosława Kożdonia z funkcji prezesa spółki. Do czasu wyboru nowego szefa PKS stanowisko to zajął Mirosław Kazimierski, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W PKS nikt nie chciał komentować przyczyn odwołania prezesa.
  - To wewnętrzna sprawa spółki. Nie komentujemy tej decyzji - ucina Łukasz Wójcik, rzecznik prasowy słupskiego PKS.

  Wszystko jednak wskazuje na to, że Mirosław Kożdoń, który był prezesem PKS od czerwca ubiegłego roku i zastąpił Andrzeja Kraweczyńskiego, zapłacił stanowiskiem za słabe wyniki firmy. W ubiegłym roku słupskie i lęborskie PKS przejął tzw. Związek Celowy Powiatów. Samorządowcy nie ukrywali, że zależy im na tym, żeby PKS poprawiło finansowe wyniki. Tymczasem spółka nie ma się najlepiej.

  - Nie jest tajemnicą, że PKS przynosiło spore straty - mówi Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski. - Te straty zamiast maleć, jeszcze się powiększały. Rada nadzorcza spółki podjęła decyzję o odwołaniu prezesa, ponieważ najwyraźniej zależało jej, by zmiany na lepsze w PKS były widoczne szybciej.

  Ziemianowicz podkreśla, że za wyniki spółki odpowiada nie tylko sam prezes, ale również rada nadzorcza spółki. Od pewnego czasu w PKS trwały działania restrukturyzacyjne, które miały przynieść oszczędności. Spółka zawiesiła część kursów, między innymi autobusy PKS nie będą jeździły do Wieszyna (gm. Słupsk). Władze spółki tłumaczyły tę decyzję niskimi dopłatami ze strony gminy. PKS zlikwidowało również, na niektórych trasach, kursy niedzielne i świąteczne.

  - Jesteśmy spółką prawa handlowego i musimy dbać o wynik finansowy - tłumaczy Łukasz Wójcik. - Racjonalizujemy koszty.

  PKS od września ubiegłego roku, obsługuje również, bez dopłat ze strony samorządu, linie podmiejskie na terenie gminy Słupsk, "odziedziczone" po MZK. Jak na razie nie ma sygnałów, żeby PKS planowało zawieszenie kursów na liniach podmiejskich w gminie Słupsk.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama