Człuchów: Niepewny los pomnika smoleńskiego

  Człuchów: Niepewny los pomnika smoleńskiego

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Poniedziałkowe spotkanie człuchowskich radnych nie przyniosło rozstrzygnięcia w sprawie pomnika poświęconego ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Postawienia obelisku chce w Człuchowie komitet organizacyjny przy powiatowych strukturach Prawa i Sprawiedliwości.
  Lokalni działacze PiS zawnioskowali do burmistrza Człuchowa Ryszarda Szybajły, by wyraził zgodę na ustawienie na Rynku, a gdy się to okazało niemożliwe - na placu Bohaterów, tablicy pamiątkowej na obelisku poświęconej ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

  Burmistrz zapowiedział, że decyzję zostawi radnym, a ci zajęli się sprawą na poniedziałkowym spotkaniu. Nie było jednak głosowania.


  - Adresatem wniosku był burmistrz, a my dostaliśmy go tylko do wiadomości - mówi Maria Danuta Kordykiewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Człuchowie. - My przekazywaliśmy burmistrzowi tylko opinie nasze i naszych rozmówców na ten temat i teraz burmistrz wystosuje odpowiedź do wnioskodawców.

  Burmistrz Człuchowa nie chciał zdradzić, co zaproponuje wnioskodawcom w odpowiedzi.
  Nieoficjalnie wiemy, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest odłożenie postawienia pomnika na późniejszy czas i propozycja zmiany lokalizacji na Aleję Zasłużonych na cmentarzu Komunalnym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama