POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Jakie filmy chcielibyśmy zobaczyć w święta?

  Jakie filmy chcielibyśmy zobaczyć w święta?

  Gabriela Pewińska, Henryk Tronowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W komedii "Kacza zupa" (1933) bracia Marx błysnęli lawiną zdumiewających gagów. Może telewizja zrobi nam prezent i pokaże ją w świ
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. prasowe

  O gwiazdach kina, amantach i pięknych, zabawnych, wielkich filmach, które chcielibyśmy obejrzeć w święta, a raczej nie zobaczymy ich w telewizji, rozmawiają - Gabriela Pewińska i Henryk Tronowicz.
  Henryk Tronowicz: Na wstępie powiem, że telewizja polska dość przekonująco zniechęca mnie do karpia na stole świątecznym. Jakoś nie chcą mi rybki umilić żadnym dobrym kinem.
  Gabriela Pewińska: Zostawmy rybę, weźmy się za zupę. "Kaczą zupę".
  H.T.: Wczoraj z telewizora dobiegła mnie wiadomość, że pająki pójdą do raju. Czy to nie jest styl braci Marx, o których ktoś powiedział, że kiedy wpadają do salonu jak klowni na arenę, to nie znaczy, że lekceważą salony, ale że serio traktują arenę.
  G.P.: Styl mieli nie do podrobienia! Wystarczy przytoczyć cytat: "Oto toast za nasze żony i kochanki: oby się nigdy nie spotkały!", albo "Pochowajcie mnie na Marilyn Monroe". W swoim czasie Amerykański Instytut Filmowy umieścił "Kaczą zupę", dzieło z 1933 roku, na piątym miejscu wśród stu najlepszych komedii świata. A komedie to chyba to, co w święta lubimy najbardziej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama