Jakie filmy chcielibyśmy zobaczyć w święta?

    Jakie filmy chcielibyśmy zobaczyć w święta?

    Gabriela Pewińska, Henryk Tronowicz

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    W komedii "Kacza zupa" (1933) bracia Marx błysnęli lawiną zdumiewających gagów. Może telewizja zrobi nam prezent i pokaże ją w świ
    1/2

    Przejdź do
    galerii zdjęć

    ©mat. prasowe

    O gwiazdach kina, amantach i pięknych, zabawnych, wielkich filmach, które chcielibyśmy obejrzeć w święta, a raczej nie zobaczymy ich w telewizji, rozmawiają - Gabriela Pewińska i Henryk Tronowicz.
    Henryk Tronowicz: Na wstępie powiem, że telewizja polska dość przekonująco zniechęca mnie do karpia na stole świątecznym. Jakoś nie chcą mi rybki umilić żadnym dobrym kinem.
    Gabriela Pewińska: Zostawmy rybę, weźmy się za zupę. "Kaczą zupę".
    H.T.: Wczoraj z telewizora dobiegła mnie wiadomość, że pająki pójdą do raju. Czy to nie jest styl braci Marx, o których ktoś powiedział, że kiedy wpadają do salonu jak klowni na arenę, to nie znaczy, że lekceważą salony, ale że serio traktują arenę.
    G.P.: Styl mieli nie do podrobienia! Wystarczy przytoczyć cytat: "Oto toast za nasze żony i kochanki: oby się nigdy nie spotkały!", albo "Pochowajcie mnie na Marilyn Monroe". W swoim czasie Amerykański Instytut Filmowy umieścił "Kaczą zupę", dzieło z 1933 roku, na piątym miejscu wśród stu najlepszych komedii świata. A komedie to chyba to, co w święta lubimy najbardziej.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecamy

      Wideo