Malbork. Pilot-maskotka Boguś poleci na aukcję WOŚP

  Malbork. Pilot-maskotka Boguś poleci na aukcję WOŚP

  Radosław Konczyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od lewej: por. pil. Ireneusz Krajewski, Boguś Niedźwiedź i minister Tomasz Siemoniak

  Od lewej: por. pil. Ireneusz Krajewski, Boguś Niedźwiedź i minister Tomasz Siemoniak ©Facebook

  W całej Polsce nie ma człowieka, który w krótkim czasie obleciałby aż tyle typów samolotów wojskowych, co on... Nic dziwnego, bo to pilot-maskotka wymyślony przez jednego z malborskich żołnierzy specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Od lewej: por. pil. Ireneusz Krajewski, Boguś Niedźwiedź i minister Tomasz Siemoniak

  Od lewej: por. pil. Ireneusz Krajewski, Boguś Niedźwiedź i minister Tomasz Siemoniak ©Facebook

  Boguś Niedźwiedź po wielu miesiącach podniebnych wojaży powrócił do macierzystej 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Zbliża się czas WOŚP.

  Pilot-pluszak jest pomysłem por. pil. Ireneusza Krajewskiego i jego żony. Zabawie, której cel jest szczytny, nadano jak najbardziej poważne ramy. Boguś Niedźwiedź ma więc umundurowanie jak prawdziwy lotnik i osobisty dziennik lotów, a w nim wypisano wszystkie rodzaje samolotów wojskowych, którymi latał.
  Pierwszy lot pluszak odbył oczywiście malborskim MiG-29, a potem wędrował po polskich bazach lotniczych, gdzie pod niebo zabierali go m.in. piloci Su-22, F-16 czy śmigłowców Marynarki Wojennej. Do happeningu przyłączyli się też Francuzi, którzy przez kilka miesięcy stacjonowali pod Malborkiem z samolotami Rafale i Mirage. Dzięki tym wszystkim lotom, dokumentacji "służbowej" i fotograficznej na rzecz WOŚP nie będzie licytowany zwykły pluszak, lecz cała historia Bogusia Niedźwiedzia.

  - Boguś ujął swoim urokiem polskie i sojusznicze lotnictwo - mówi mjr Dariusz Mazurkiewicz, rzecznik prasowy 22 BLT.
  Malborska jednostka chciałaby przekazać maskotkę na aukcję do sztabu głównego WOŚP, ale jeśli się nie uda, na pewno każdy będzie mógł powalczyć o Bogusia na allegro.pl. Niewykluczone, że miś-oblatywacz pozostanie w macierzystej bazie. - Malborskie Stowarzyszenie Lotników też zamierza wziąć udział w aukcji, by zatrzymać maskotkę - dodaje major Mazurkiewicz.
  23 finał WOŚP odbędzie się 11 stycznia. Dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama