POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  "Bezpieczny autobus". E-kontrola autokaru i autobusu jest...

  "Bezpieczny autobus". E-kontrola autokaru i autobusu jest bezpłatna

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  We wrześniu 2014 MSW chwaliło się na swojej stronie taką popluarnością serwisu.

  We wrześniu 2014 MSW chwaliło się na swojej stronie taką popluarnością serwisu. ©mat. prasowe

  Zanim wsiądziesz do autobusu, możesz sprawdzić w internecie lub telefonie komórkowym dane dotyczące pojazdu - ubezpieczenia, przeglądu technicznego. Nie wszystkie firmy są z tego zadowolone.
  We wrześniu 2014 MSW chwaliło się na swojej stronie taką popluarnością serwisu.

  We wrześniu 2014 MSW chwaliło się na swojej stronie taką popluarnością serwisu. ©mat. prasowe

  W czerwcu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadziło usługę "Bezpieczny Autobus", której celem było udostępnienie podróżnym podstawowych danych o autobusie, mogących wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. E-kontrolą można sprawdzić autobusy i autokary przeznaczone do przewozu 9 i więcej osób.

  Zainteresowanie tym pomysłem było spore - do 15 grudnia liczba odsłon strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl przekroczyła 756 tys.

  Wpisując na wspomnianej stronie internetowej numer rejestracyjny pojazdu, można uzyskać podstawowe informacje na jego temat - o ubezpieczeniu OC i ważności badań technicznych, liczbie osób, która może jednocześnie nim podróżować. Raport pokaże, gdzie pojazd jest zarejestrowany, rok jego produkcji, datę wydania aktualnego dowodu rejestracyjnego. Ten bezpłatny raport pochodzi z Centralnej Ewidencji Pojazdów, jest w wersji polskiej i angielskiej, a także w wersji dla osób słabowidzących.

  - Uruchamiając stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl chcieliśmy także rozpocząć dyskusję na temat stanu autobusów jeżdżących w Polsce - podkreśla Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW. - Według danych z GUS, w 2013 roku autobusami podróżowało 459,9 miliona pasażerów, koleją 269,8 miliona, a samolotami 7,6 miliona. Autobusy są zatem najpopularniejszym środkiem transportu osobowego w Polsce. Od tego, w jakim są stanie, zależy bezpieczeństwo pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

  - Mam wrażenie, że kierowców traktuje się jak bandytów - mówi właściciel firmy autobusowej z Pomorza. - Kontrolują nas policja, służby drogowe, a teraz jeszcze pasażerowie. Dochodzi do absurdów. Lepiej by się zabrali za zlikwidowanie patologii przewozowej.(...)

  Jeśli sprawdzany pojazd budzi wątpliwości, należy wezwać na miejsce policję lub Inspekcję Transportu Drogowego.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama