NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gdańsk zamawia trzy tysiące flag na rocznicę smoleńską i...

  Gdańsk zamawia trzy tysiące flag na rocznicę smoleńską i papieską beatyfikację

  Magdalena Sapkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W czasie kwietniowych obchodów rocznicy smoleńskiej tragedii, a także w dzień beatyfikacji Jana Pawła II i pierwszy majowy weekend Gdańsk będzie pełen nowiutkich flag.
  Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił właśnie przetarg na 3 tys. flag narodowych, 500 flag gdańskich i 200 flag papieskich na drzewcach. Do tego miasto kupuje 50 biało-czerwonych i 20 gdańskich flag do wciągnięcia na maszty.

  - Uzupełniamy zapasy, bo podczas każdego flagowania miasta ponosimy straty - wyjaśnia Mieczysław Kotłowski, dyrektor gdańskiego ZDiZ. - Wiele flag ginie, zainteresowaniem złodziei cieszą się przede wszystkim flagi trudno dostępne w sklepach, czyli gdańskie, kaszubskie czy papieskie - dodaje.

  Flagi wywieszane w narodowe święta często są kradzione nie tylko przez tych, którzy chcą powiesić je we własnym oknie, ale również przez pijaną młodzież. Niezależnie od powodu taka kradzież traktowana jest przez policję bardzo poważnie. Prawo klasyfikuje bowiem taki czyn jako znieważenie symboli narodowych.

  - Za bezprawne usunięcie flagi bądź jej publiczne znieważenie grozi do roku pozbawienia wolności - ostrzega Błażej Bąkiewicz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

  W tym roku uprawnienia do karania za znieważanie symboli państwowych uzyska również Straż Miejska. Nad tym by strażnicy mogli za takie przewinienie wystawić mandat od 20 do 500 zł, pracuje właśnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   flagi

   janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   Kolejne pieniądze odjete z mostu w Sobieszewie , i coraz lepsze samopoczucie p. Adamowicza

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama