Osobowość Roku 2014 w działaniach na rzecz bezpieczeństwa...

  Osobowość Roku 2014 w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wręczono nagrody ZDJĘCIA

  Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Osobowość Roku 2014 w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wręczono nagrody ZDJĘCIA
  1/35
  przejdź do galerii

  ©Przemek Świderski

  W siedzibie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego już po raz czwarty wyłoniono zwycięzców plebiscytu "Osobowość w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym". „Dziennik Bałtycki” organizuje akcję we współpracy z Pomorską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i PORD.
  W tym roku po raz pierwszy oprócz indywidualnych osób docenione zostały instytucje. Swoje wyróżnienia przyznała zarówno Kapituła Plebiscytu jak i Czytelnicy “Dziennika Bałtyckiego”, którzy na swoich kandydatów głosowali za pomocą sms-ów.

  W kategorii Osobowość pierwsze miejsce Kapituła przyznała Radosławowi Nowakowi - kierownikowi Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, który koordynuje kampanię społeczną “Kieruj bez procentów”.


  - To bardzo ważne dla mnie wyróżnienie. Szczególnie, że na tej sali są dzisiaj trzy osoby, które przed laty wprowadziły mnie w działalność na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowym - Jerzy Góra, Zbyszek Korytnicki i Krzysztof Chmielewski - mówił wyraźnie poruszony wyróżnieniem laureat.

  Głosowanie czytelników, z dużą przewagą nad konkurencją wygrał z kolei Jan Zaborowski - sołtys kaszubskiej wsi Grzybowo.

  Instytucją Roku w zakresie BRD zdaniem Kapituły został gdański Pałac Młodzieży, dla którego to właściwie drugi triumf pod rząd. W zeszłym roku Osobowością Roku została dyrektorka tej placówki - Maria Pawłowska.

  W głosowaniu Czytelników numerem jeden jeśli chodzi o Instytucje okazało się Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa z Gdańska.

  - Ta nagroda to wspaniała mobilizacja. Jest to sukces 40 osób, wielu z nich nie ma tu dzisiaj, które działają w naszej organizacji - mówił na gali prezes Stowarzyszenia Grzegorz Kozłowski.

  Jak podkreślił Redaktor Naczelny "Dziennika Bałtyckiego" Mariusz Szmidka jeśli dzięki temu plebiscytowi zostanie na pomorskich drogach uratowane chociaż jedno życie, to powinien być to wielki powód do szczęścia.

  - Mam nadzieję, że za rok na gali spotkamy się w jeszcze większym gronie. Życzmy sobie tego, aby rodzina osób działających na rzecz bezpieczeństwa drogowego wciąż rosła - podsumowała uroczystość Wiesława Kasprzewska-Charkin, dyrektor PORD w Gdańsku.


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama