POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Życzenia Bożonarodzeniowe. Zobacz i wyślij! [SMS, Facebook,...

  Życzenia Bożonarodzeniowe. Zobacz i wyślij! [SMS, Facebook, Mail]

  aniz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Życzenia Bożonarodzeniowe. Zobacz i wyślij! [SMS, Facebook, Mail]
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Życzenia Bożonarodzeniowe. Choć tradycja wysyłania bożonarodzeniowych kartek odchodzi do lamusa, to popularne stają się życzenia w formie SMS, e-mail, czy rozsyłane na facebooku.
  Z Mikołajem, choinką, świętą rodziną albo śnieżnym krajobrazem – wzorów kartek z życzeniami, które wysyłamy sobie z okazji świąt Bożego Narodzenia jest naprawdę mnóstwo, choć niestety tradycyjne kartki z życzeniami zastępowane są przez e-maile czy smsy.

  Nic jednak nie zastąpi uśmiechu, który pojawi się na naszej twarzy, gdy w skrzynce pocztowej znajdziemy kartkę bożonarodzeniową zaadresowaną właśnie do nas.
  Nasza radość będzie tym większa, gdy okaże się, że jej nadawca kartkę wykonał własnoręcznie, malując pucołowate aniołki i wyklejając bombki z kolorowego papieru albo wykorzystując zasuszone kwiaty i liście. Do koperty możemy włożyć opłatek, by choć symbolicznie podzielić się nim z tymi, z którymi nie dane jest nam spędzić świąt osobiście ze względu na daleką odległość.

  Życzenia bożonarodzeniowe. Skąd się wzięły?  Pomysłodawcą świątecznej kartki był niejaki Thomas Sturrock, wywodzący się ze Szkocji. Swoją kartkę z życzeniami wykonał w latach 40. XIX w. Niedługo potem pocztówki ze świątecznymi motywami stały się niezwykle popularne. Polacy pierwsze kartki z życzeniami zaczęli sobie wysyłać pod koniec XIX w., ale wiemy, że już w średniowieczu ludzie z okazji Bożego Narodzenia obdarowywali się karteczkami z wypisanymi na nich sentencjami.

  Jakie życzenia wypisujemy na kartkach świątecznych? Najczęściej życzymy rodzinie i przyjaciołom zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, wielu prezentów pod choinką. Życzenia łączymy też z tymi noworocznymi, a więc: szczęścia i radości w nadchodzącym Nowym Roku. Większość kartek ma już gotowy tekst życzeń w środku, ale jeśli chcemy wykazać się kreatywnością, a do tego mamy lekkie pióro, warto kupić kartkę, w której zostawiono miejsce na wypisanie życzeń odręcznie.

  Jeśli dysponujemy wolnym czasem i chęciami możemy te życzenia bożonarodzeniowe np. wykaligrafować albo ozdobić brokatowymi flamastrami. Jakie życzenia wypisać: najlepiej takie, które płyną prosto z serca. Mogą np. być rymowane i mieć formę zabawnych wierszyków. A jeśli trudno nam wymyślić coś samemu, zacytujmy klasyków albo wpiszmy fragment kolędy. Podkreślmy magię Bożego Narodzenia wyjątkowymi kartkami świątecznymi, które przygotujemy dla naszych bliskich.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kartka z zagranicy

   Kartkomat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Oprócz kartek świątecznych można wysłać też kartkę z zagranicy dla naszych znajomych i rodziny i to nie ruszając się z domu, jak to zrobić?. Zobacz na stronie:...rozwiń całość

   Oprócz kartek świątecznych można wysłać też kartkę z zagranicy dla naszych znajomych i rodziny i to nie ruszając się z domu, jak to zrobić?. Zobacz na stronie: https://www.facebook.com/Kartkomat-291386221208235/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poczta Polska słaba

   ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Poczta Polska jest słaba, bo kartka wysłana w Gdańsku do Gdańska jeszcze nie doszła - ponad siedem (!) dni. Szkoda było pieniędzy, trzeba było wysłać mailem.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama