Krynica Morska: Dostawy ciepła nie będą wstrzymywane

  Krynica Morska: Dostawy ciepła nie będą wstrzymywane

  Tomasz Chudzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mieszkańcy budynku Żuławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będą mieli ciepło w swoich mieszkaniach, prawdopodobnie aż do końca okresu grzewczego.
  Administrator spółki znalazł finanse na zakup paliwa do zadłużonego obiektu. - Olej opałowy został dostarczony do kotłowni budynku w Krynicy Morskiej i nie przewidujemy kolejnych przerw w dostawach ciepła - tłumaczy Jerzy Bełcik, prezes ŻTBS w Nowym Dworze Gd. - Mimo zadłużenia tego budynku udało się wygospodarować w kasie spółki pieniądze i zapewnić mieszkańcom ciepło.

  Przypomnijmy, budynek ŻTBS w Krynicy Morskiej nie był ogrzewany na przełomie stycznia i lutego.
  Podobna sytuacja miała miejsce też w grudniu. Jak tłumaczył prezes ŻTBS, ze względu na to, że czynsz w domu opłaca zaledwie połowa z dwudziestu zamieszkujących go rodzin, a obiekt zadłużony jest na 130 tys. zł, kasa spółki nie była w stanie wygospodarować środków na zakup paliwa.

  - Na razie jest ciepło, ale obawiamy się, że przerwy w dostawach mogą się powtórzyć - mówi jedna z mieszkanek. - Najgorsze, że nikt z administracji nie chce się z nami spotkać i wyjaśnić sytuacji. Między innymi w sprawie zadłużonego bloku w Krynicy Morskiej doszło do spotkania udziałowców spółki (samorządy Nowego Dworu Gd. i Krynicy Morskiej, gdzie ŻTBS ma łącznie 4 budynki) i rady nadzorczej.

  - Na razie żadne decyzje nie zapadły - mówi Bełcik. - Poinformowaliśmy udziałowców o trudnej sytuacji spółki.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym ze sposobów rozwiązania problemu zadłużonego bloku w Krynicy Morskiej jest jego przejęcie przez samorząd w zamian za spłatę zobowiązań.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ogrzewanie

   ciekawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   A może P. Bełcik by zrezygnował z pracy w urzędzie gminy Ostaszewo(sekretarz) i zajął sie TBS?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama