Gdynia: Strażnicy będą karać mandatami właścicieli psów

  Gdynia: Strażnicy będą karać mandatami właścicieli psów

  Marcin Lange

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zdecydowana postawa strażników miejskich, którzy zamiast pouczeń mieliby karać mandatami właścicieli psów za niesprzątnięcie po nich, a także stworzenie sieci specjalnych wybiegów, podobnych do już istniejących np. w Gdańsku - takie pomysły na walkę z plagą psich odchodów mają gdyńscy radni.
  To także kierunek, w jakim rozwijać miałby się funkcjonujący w Gdyni projekty "Pies w wielkim mieście".
  W jego ramach ustawiono na terenie Gdyni podajniki z bezpłatnymi torebkami do usuwania z ulic i chodników psich odchodów. Te jednak nie do końca się sprawdzają.

  - Nie oszukujmy się, ludzie nie są przyzwyczajeni do sprzątania po swoich pupilkach. Dlatego też, aby ich do tego zmobilizować, zależy nam na bardziej zdecydowanych działaniach Straży Miejskiej, która niesprzątających po swoich psach właścicieli, miałaby karać mandatami. Myślę, że pierwsze efekty tego widoczne będą już wiosną - tłumaczy Andrzej Bień, radny Samorządności.

  To jednak nie wszystko. W planach na razie jeszcze nie do końca sprecyzowanych, jest stworzenie w mieście sieci psich wybiegów.

  - W ten pomysł chcemy zaangażować partnerów żywotnie sprawą zainteresowanych, np. spółdzielnie mieszkaniowe, które dysponują terenami nadającymi się do tego celu - tłumaczy Andrzej Bień.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama